Nowe wersje Xbox One wciąż z układami od AMD

Nowe wersje Xbox One wciąż z układami od AMD

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
05:36
14.06.2016
0 komentarzy
1797 wyświetleń

Microsoft przedstawił na wczorajszym wystąpieniu na E3 dwie nowe wersje Xbox One: odchudzonego i ulepszonego Xbox One S oraz mocarnego Xbox (Project) Scorpio. Na temat specyfikacji technicznej urządzeń wciąż wiadomo niewiele, bowiem Microsoft mówił głównie o zwiększonych możliwościach Xbox One. Ciszę przełamał AMD. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że to właśnie on znów będzie odpowiadał za główny układ konsoli. Wiemy też nieco o nowej roli czujnika Kinect.

Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji Xbox One z 2013 roku, Project Scorpio i Xbox One S będą wyposażone w specjalnie przystosowany układ SoC, stworzony przez AMD. "Jesteśmy dumni, że Microsoft poszerzył swoją rodzinę Xbox One o dwie nowe konsole, posiadające na wpół zmodyfikowane [układy] SoC" - napisał na Twitterze słynny producent procesorów. Jako że Microsoft ogłosił Project Scorpio "najpotężniejszą konsolą w historii", zachwalając jego wsparcie dla VR przy wysokim współczynniku klatek na sekundę i równie płynnej obsłudze gier w 4K, AMD musiał się mocno postarać, by wszystko to zawrzeć w jednym układzie bez wychodzenia poza ósmą generację konsol. Korzyści z dodatkowych 'koni mechanicznych' czerpie również Xbox One S, który poradzi sobie z wideo w 4K (ale już nie grami) i będzie oferować wsparcie dla HDR.

Nowe wersje Xbox One będą miały nie tylko ulepszone podzespoły. W ich budowie zaobserwujemy kilka zmian. Jak wyjaśnia Microsoft, Xbox One S nie będzie posiadał zintegrowanego portu Kinect. Na tym jednak nie koniec. W razie, gdybyście nie wiedzieli, jak podpiąć czujnik, Microsoft znalazł interesujące rozwiązanie. Dla zainteresowanych użytkowników będzie oferowany oryginalny adapter USB. Co najlepsze, będzie on dostępny za darmo dla użytkowników, którzy mają już Xbox One z Kinectem i zechcą przesiąść się na nowszą wersję. "By uczynić Xbox One S tak kompaktowym, jak to możliwe, i poczynić wszystkie te uaktualnienia, usunęliśmy z tyłu dedykowany port Kinect. Kinect dla Xbox One będzie wciąż kompatybilny z Xbox One S poprzez Xbox Kinect Adapter na USB, oferując te same świetne doświadczenia, jak w obecnej konsoli. Fanom, którzy posiadają już Kinect dla Xbox One i planują zakupić nowy Xbox One S, oferujemy darmowy Xbox Kinect Adapter" - ogłosił Microsoft.

Powstała już nawet specjalna strona, która pomoże w zdobyciu bezpłatnego akcesorium. By zamówić adapter, klienci będą potrzebowali numerów seryjnych wszystkich trzech urządzeń, przy czym zalecane jest ich zarejestrowanie i powiązanie z jednym kontem Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/just-like-xbox-one-project-scorpio-xbox-one-s-run-semi-custom-amd-socs

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor