Nowe ustawienia Godzin ciszy w kolejnej aktualizacji Windows 10 Insider Preview

Nowe ustawienia Godzin ciszy w kolejnej aktualizacji Windows 10 Insider Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:02
12.01.2018
0 komentarzy
1923 wyświetlenia

Od wydania ostatniej kompilacji Insider Preview mijają już ponad trzy tygodnie, a zapowiedzi nowej kompilacji w zeszłym tygodniu musiały zostać odwołane. Czy doczekamy się nowego wydania w tym tygodniu - tego nie wiemy. Wiemy jednak, co się w nim znajdzie. Jak wynika z wyciekłych zrzutów ekranu, Microsoft pracuje nad rozwinięciem funkcji Godziny ciszy, którą będzie można dostosowywać na niedostępne wcześniej sposoby.

Godziny ciszy w Windows 10 - Ustawienia

Ustawienie Godzin ciszy jest mocno ograniczone. Jak wyjaśnia Pomoc techniczna systemu Windows, ustawienie to "wyłącza wyświetlanie powiadomień między północą a 6:00. Godzin nie można obecnie zmienić". Dotarliśmy tymczasem do zrzutów ekranu, które dowodzą, że Godziny ciszy niebawem będzie można spersonalizować na wiele nowych sposobów. Godziny ciszy otrzymają własną zakładkę w Ustawieniach > System, gdzie będzie można skonfigurować kilka właściwości. Po pierwsze, użytkownik wybierze, jakiego rodzaju powiadomienia będą widoczne w czasie trwania cichych godzin - żadne, priorytetowe lub tylko alarmy. Kolejne opcje to zasady automatyczne. Użytkownik nie tylko będzie mógł włączyć/wyłączyć Godziny ciszy, jak to wygląda obecnie, ale też zdecydować o ich zachowaniu, gdy korzysta z drugiego ekranu lub gdy włączone są gry. Ostatnia z opcji pozwoli włączyć/wyłączyć wyświetlanie podsumowań o akcjach, które przegapiliśmy w trakcie Godzin ciszy.

Godziny ciszy w Windows 10 - Ustawienia

Zrzuty ekranu pochodzić mają z kompilacji 17074. Oczywiście taka się dotąd nie ukazała publicznie (ostatnia dostępna wersja w Fast Ring to 17063). Skąd o tym wiadomo? Zrzut ekranu z okienkiem dialogowym Windows - informacje (takim, które wywołać można poleceniem winver) opublikował wcześniej Microsoft na oficjalnym Twitterze Windows Insider, po czym wpis ten usunął. Numer wersji to oczywiście 17074, a dokładniej - OS Build 17074.1000. Być może takim numerem będzie właśnie oznaczona najbliższa kompilacja Windows 10 Redstone 4. Póki co jednak na Twitterze Dony Sarkar panuje cisza...

Aktualizacja 12.01.2018, g. 06:39: Przeciek okazał się prawdziwy, a nowe ustawienia rzeczywiście wprowadzono do Windows 10 w kompilacji o podanym numerze. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule - Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17074 w Fast Ring.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-working-improved-quiet-hours-future-windows-10-builds/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor