Nowe urządzenia Surface pojawią się w 2017 r.

Nowe urządzenia Surface pojawią się w 2017 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:22
04.07.2016
0 komentarzy
1685 wyświetleń

Dziś udało nam się dotrzeć do patentu Microsoftu, w którym opisano urządzenie typu Wszystko-w-Jednym (All-in-One). Na grafikach koncepcyjnych widnieje urządzenie, którym najwyraźniej będzie Surface AIO. Patent zakłada możliwość produkcji takich zestawów w przyszłości, niemniej jednak Microsoft nie przedstawił jeszcze żadnej konkretnej zapowiedzi. Pojawiły się jednak mocne przesłanki o pracach nad kolejną odsłoną Surface, która na rynek wejdzie w tym lub w przyszłym roku. Tropy prowadzą do 88 budynku na Kampusie Microsoft w Redmond.

Do sieci trafiło intrygujące zdjęcie, wykonane przez indyjskiego dewelopera, Shubhana Chemburkara. Przedstawia ono instalację wewnątrz Microsoft Building 88, jednego z budynków w głównej siedzibie Microsoft w Redmond. Obok zdjęć istniejących już urządzeń Surface, widzimy tu grafiki zastępcze, opatrzone napisami 2016 i 2017. Nie jest jasne, co kryje się pod tymi grafikami - może to być niedawno opatentowany Surface AIO, tajemniczy i wciąż niepotwierdzony Surface Phone lub Surface 4 - następca Surface 3, którego produkcja zakończy się w tym roku.

Dlaczego prezentowane są dwie różne daty? Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Surface AIO będzie zaprezentowany w Q3 2016, lecz do sprzedaży trafi na początku 2017 roku. Kolejne urządzenia mają szansę na demonstrację podczas konferencji deweloperskiej BUILD 2017. Wysoce prawdopodobne jest to, że wycofywany z dalszej produkcji Surface 3 doczeka się następcy. Będzie to najprawdopodobniej nieco słabszy klon Surface Pro 4. Mówi się też, że Surface Phone wejdzie na rynek w kwietniu 2017 r., wraz z nadejściem Redstone 2, który uchodzi za uzupełnienie tegorocznej aktualizacji Windows 10 Anniversary Update. Tajemnicze połączenie tabletu ze smartfonem może prezentować się na przykład tak:

Skąd tak duży napływ urządzeń Surface? Istnieją przypuszczenia, że Microsoft zamierza w przyszłości pod ten szyld przenieść produkcję urządzeń mobilnych, natomiast Lumia pójdzie w odstawkę. Nowe generacje Surface będą mogły wykorzystywać możliwości Redstone 2, co jeszcze bardziej zatrze granice między platformą Mobile i PC. Nie jest przecież tajemnicą, że Microsoft właśnie do tego dąży.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-working-on-four-new-surface-devices-placeholders-suggest

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor