Nowe uprawnienia już niedługo w SkyDrive

Nowe uprawnienia już niedługo w SkyDrive

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:56
15.08.2013
2330 wyświetleń

Sieciowy dysk Microsoftu doczeka się kolejnych aktualizacji. Nową i ważną funkcją będzie uprawnienie ‘współwłaściciela’, które ma usprawnić pracę w dużych grupach roboczych, ale póki co nie wiadomo kiedy.

Firma z Redmond w ostatnim czasie bardzo dba o swoją usługę przechowywania danych w chmurze, a sporo aktualizacji związane jest z przygotowaniem SkyDrive do pracy z Windows 8.1. Na początku lipca Microsoft dodał funkcję Photosynth umożliwiającą przeglądanie panoramicznych zdjęć do 360 stopni. Kilka dni później firma usprawniła funkcje udostępniania plików, synchronizację danych z komputerem oraz wprowadziła możliwość przechowywania kopii zapasowych urządzeń pracujących na systemach z rodziny Windows.

Według doniesień źródeł chcących zachować anonimowość Microsoft planuje wprowadzenie nowych uprawnień dla osób trzecich korzystających z jednego konta SkyDrive. Uprawnieninie nazywa się 'współwłaściciel', a jego nadanie będzie możliwe podczas tworzenia i wysyłania plików lub folderów. W SkyDrive jest już podobna funkcja, ale na razie osoby trzecie z dodatkowymi uprawnieniami mogą tylko przeglądać i edytować pliki. Uprawnienie ‘współwłaściciela’ umożliwi przeglądanie, edycję, tworzenie, usuwanie oraz dalsze udostępnianie wszystkich plików i folderów, co na pewno będzie przydatnym narzędziem dla większych grup roboczych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.liveside.net/2013/08/12/exclusive-skydrive-to-add-new-folder-permission-level-co-owners/

Polecamy również w kategorii SkyDrive