Nowe technologie umocnią zaawansowaną ochronę Windows Defender ATP

Nowe technologie umocnią zaawansowaną ochronę Windows Defender ATP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:50
09.06.2017
0 komentarzy
1108 wyświetleń

Dwa tygodnie temu pojawiły się przesłanki, że Microsoft zamierza przejąć Hexadite, izraelski startup zajmujący się bezpieczeństwem IT. Przejęta technologia miałaby umocnić istniejące systemy Microsoftu. Ostatecznie transakcja doszła do skutku, jednak nie wszystkie warunki umowy zostały jeszcze podobno domknięte. Wcześniejszy raport izraelskiej gazety Calcalist mówił o kwocie 100 mln dolarów.

Jak ogłoszono w oświadczeniu dla prasy, zespół Hexadine dołączy do Windows and Devices Group, co będzie stanowić domknięcie transakcji. Technologia Izraelczyków, która oferuje automatyczne badanie incydentów i rozwiązania zapobiegawcze, zostanie wykorzystana do ulepszenia Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP). "Przejęcie to bazuje na sukcesywnej pracy, którą Microsoft już wykonuje, aby pomagać komercyjnym klientom Windows 10 w wykrywaniu, analizowaniu i odpowiadaniu na zaawansowane ataki na ich sieci przy pomocy Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP). WDATP będzie nadal zwiększał swoją przydatność w wykrywaniu poważnych naruszeń bezpieczeństwa, takich jak ataki zero-day, ransomware i innych cyberzagrożeń" - ogłosił Microosft dodając, że Hexadite wzbogaci WDATP o funkcje związane z automatycznym zapobieganiem naruszeń bezpieczeństwa.

"Naszą wizją jest dostarczanie nowej generacji możliwości z zakresu bezpieczeństwa, które pomagają naszym klientom chronić, wykrywać i odpowiadać na nieustannie ewoluujące i ciągle zmieniające się spektrum cyberzagrożeń. Technologia i talent Hexadite poszerzą nasze istniejące możliwości i pozwolą nam dodać nowe narzędzia i usługi do bogatej oferty Microsoftu z zakresu bezpieczeństwa przedsiębiorstw" - komentuje Terry Myerson, EVP w Windows and Devices Group.

Z oświadczenia Microsoftu dowiadujemy się też, że Windows Defender Advanced Threat Protection chroni obecnie prawie 2 mln urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2017/06/08/microsoft-signs-agreement-to-acquire-hexadite/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor