Nowe sterowniki dla Surface 3 poprawiają stabilność Windows 10

Nowe sterowniki dla Surface 3 poprawiają stabilność Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:43
14.05.2015
0 komentarzy
2095 wyświetleń

Wielu posiadaczy Surface 3 ucieszył fakt, iż możemy zainstalować na nim poglądowe kompilacje Windows 10. Niestety, system ten nie działał zbyt stabilnie, dlatego też raczej odradzano jego instalacji na tablecie. Microsoft przeanalizował listę problemów z kompatybilnością i opublikował nowe sterowniki dla Surface 3, dzięki którym praca z Windows 10 nie jest tak uciążliwa.

Poglądowe wersje Windows 10: Insider Preview działają bez specjalnych problemów na komputerach PC. Wielu użytkowników postanowiło nawet zainstalować je jako swój główny system (choć ostrożność zakłada raczej testy z poziomu maszyny wirtualnej). Niestety, kompilacje te nie radziły sobie najlepiej na niektórych urządzeniach, m.in. na nowym tablecie Microsoftu. Zawieszający się system, nieodpowiadający ekran czy konieczność restartu to tylko niektóre z wymienianych usterek. Część problemów wynikała także z braku odpowiednich sterowników dla układu Intel Atom, który znajduje się w Surface 3.

Surface Pro 3

Zespół, odpowiedzialny za Surface 3, opracował jednak specjalną aktualizację. "Jest [już] przedpremierowy zestaw sterowników Windows 10 dla Surface 3, opublikowany w Windows Update. Jeśli zainstalowaliście Windows 10 na waszym Surface 3, proszę, odwiedźcie Windows Update i zainstalujcie te sterowniki. Do 13.05.2015 r. doświadczenie użytkownika nie było optymalne, jednak przedpremierowe sterowniki powinny bardzo poprawić owe doświadczenie" - głosi komunikat na stronie Microsoft Community.

By pobrać sterowniki, należy zaktualizować system do wersji o numerze 10074. Oczywiście należy ciągle mieć na uwadze, że mamy tu do czynienia z poglądowymi sterownikami dla poglądowej wersji systemu... Gdy Windows 10 wejdzie w fazę RTM (a do tego czasu pozostały być może niecałe 2 miesiące), tego typu problemy powinny stanowić już odległą przeszłość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/preview-drivers-make-windows-10-on-surface-3-much-more-stable

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor