Nowe partnerstwo Microsoftu zorientowane na rozwój AI i IoT w firmach

Nowe partnerstwo Microsoftu zorientowane na rozwój AI i IoT w firmach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:52
11.04.2018
0 komentarzy
522 wyświetlenia

Gigant z Redmond poinformował o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z C3 IoT, które ma na celu rozwój nowych technologii i inicjatyw rynkowych, które przyspieszą rozwój Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji na poziomie aplikacji. Obie firmy wyszły z założenia "better together", czego efektem będzie połączenie platformy-jako-usługi autorstwa C3 IoT z chmurą Microsoft Azure.

C3 IoT + Microsoft

W pełni zintegrowana z Azure zostanie C3 IoT Platform, niskopoziomowa i wysoce produktywna PaaS. Ma to zapewnić skalowalność w zakresie AI i IoT dla firm oraz zarządzanie z poziomu Azure. C3 IoT wybrał Azure jako preferowaną platformę chmurową także ze względu na jej inteligentne możliwości. Obie firmy będą prowadzić wspólne strategie marketingowe i sprzedażowe, by rozwinąć globalnie skalę dystrybucji i doszkolić dedykowane zespoły, czego efektem będzie krótszy czas oczekiwania na usługę przez klienta. Innymi słowy klienci C3 IoT i Microsoftu będą mogli szybciej pozyskiwać i wdrażać oparte na AI aplikacje i używać ich, by transformować swoją działalność z udziałem AI. Microsoft pisze o przykładowych zastosowaniach, takich jak prognozowanie, dynamiczna optymalizacja inwentarza, precyzyjna opieka zdrowotna czy CRM.

O nowo zawiązanych partnerstwie wypowiedział się Erik Betz, VP ds. architektury, platform i danych z Shell: "Partnerstwo między Microsoft i C3 IoT jest znaczące dlatego, że pozwala nam optymalizować nasze istniejące inwestycje w infrastrukturę danych, przyspieszając czas czerpania korzyści z aplikacji opartych na AI, które pozwalają Shellowi lepiej obsługiwać klientów z jeszcze większą zręcznością i efektywnością". Połączenie sił dwóch rynkowych liderów pomoże - zdaniem Thomasa M. Siebela, CEO C3 IoT - "dramatycznie przyspieszyć adaptację AI, IoT i elastycznej chmury obliczeniowej w ujęciu globalnym".

"AI jest jedną z najbardziej transformujących paradygmatów technologicznych naszych czasów w swojej możliwości wzmacniania firm, społeczeństw i ekonomii, by osiągały więcej" - dodaje Judson Althoff, EVP Worldwide Commercial Business w Microsoft. Gigant uznaje C3 IoT za "idealnego partnera, który pomoże posunąć do przodu oparte na AI rozwiązania, zbudowane w inteligentnej chmurze".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2018/04/10/c3-iot-and-microsoft-announce-strategic-partnership-to-accelerate-ai-in-the-enterprise/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor