Nowe opcje personalizacji w aplikacjach Poczta i Kalendarz

Nowe opcje personalizacji w aplikacjach Poczta i Kalendarz

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:52
03.04.2018
0 komentarzy
814 wyświetlenia

Jedną z charakterystycznych cech systemu operacyjnego Windows 10 jest spora liczba domyślnie wbudowanych aplikacji (jak i zwykłych zapychaczy, które jednak w łatwy sposób możemy usunąć z komputera). Najbardziej znanymi z nich są oczywiście Poczta oraz Kalendarz, z których to na co dzień korzystają miliony użytkowników. Nie dzieje się to oczywiście bez powodu - Microsoft ciągle ulepsza wymienione aplikacje zarówno poprzez usprawnianie ich obsługi, jak i wprowadzanie do nich kolejnych opcji.

Aktualizacja Poczty i Kalendarza pozwoli lepiej zarządzać widokiem

Tym, co wyróżnia aplikacje Poczta i Kalendarz na tle bardziej rozbudowanych alternatyw jest fakt, że przedstawiają one wszelkie niezbędne informacje w klarowny sposób. Wynika to po części z braku wielu zaawansowanych opcji, które zwykłym użytkownikom nie są po prostu zwykle potrzebne. To, co wydawać by się mogło wadą, Microsoft przekuł w efekcie w zaletę. Jak więc ulepszyć rozwiązanie, które już w samych założeniach powinno cechować się prostotą i łatwością obsługi? Odpowiedź na to pytanie jest jedna – personalizacja.

W najnowszej wersji rzeczonych aplikacji Microsoft dodał zupełnie nowe opcje personalizacji, które umożliwiają zmianę odstępów pomiędzy folderami, jak i samymi wiadomościami. Dzięki temu w łatwy sposób dopasować będziemy mogli ilość tekstu wyświetlanego w głównym widoku aplikacji Poczta i Kalendarz. Do wyboru są obecnie 3 różne wielkości odstępów pomiędzy elementami, jednak możliwe, że z czasem pojawi się nawet dedykowany temu suwak.

Omawiana aktualizacja na razie jest dostępna wyłącznie dla Insiderów, jednak już w najbliższych dniach powinna się pojawić również w stabilnej wersji Windows 10. Całkiem możliwe, że będzie to miało miejsce wraz z wprowadzeniem najnowszej wielkiej aktualizacji - Spring Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-mail-and-calendar-updated-with-ui-changes/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor