Nowe opcje kolorystyczne w Windows 10

Nowe opcje kolorystyczne w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:27
10.04.2015
0 komentarzy
2813 wyświetlenia

Nowa nieoficjalna kompilacja Windows 10 o numerze 10051 od kilku dni krąży po sieci. Na liście nowości znalazły się nowe aplikacje Poczty i Kalendarza, nowa ikona Kosza, a także nowe schematy kolorystyczne, dopasowujące kolory interfejsu do tła pulpitu i nie tylko.

Najważniejszą prawdopodobnie zmianę zauważymy w Centrum Akcji (na zrzucie ekranu poniżej), którego panel dostosowuje się kolorystycznie do wybranego przez nas schematu. Jeśli wybierzemy czarny motyw, Centrum Akcji także zmieni swój wygląd. Tym razem nieco przypomina porzucony przez Microsoft styl Modern/Metro:

Centrum Akcji

Oprócz nowych tematów do wyboru pojawiły się też opcja dostosowania, gdzie dany motyw ma być widoczny. Na poniższym zrzucie ekranu zobaczycie trzy nowe opcje:

  • Automatycznie dopasuj kolor z tła.
  • Pokaż kolor na pasku zadań i w menu Start.
  • Włącz przezroczystość w menu Start.

Schematy kolorów

Rozszyfrowanie powyższych obrazów nie jest proste, a to ze względu na chińskie napisy. Niemniej jednak wydaje się, że istnieją także ustawienia koloru obramowania okien. Wszystkie te opcje mają sprawić, że Windows 10 nie będzie już nudny i szary, a użytkownik może dopasować jego wygląd zgodnie ze swoim gustem. Wszystkie te funkcje trafią najprawdopodobniej to najbliższej publicznej kompilacji Technical Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10s-new-dark-theme-shown-off-along-with-other-customizations

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor