Nowe możliwości dla sektora opieki zdrowotnej w Microsoft Teams

Nowe możliwości dla sektora opieki zdrowotnej w Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/7/2019, 6:11 PM

Liczba odsłon: 832

Opieka medyczna to dziś praca zespołowa, mocniejsza rola specjalizacji, rosnąca objętość cyfrowych danych o pacjentach i surowe regulacje dotyczące prywatności. Microsoft - jak to Microsoft - chce wstrzelić się w tę niszę i dostarczyć narzędzi odpowiadających nowym potrzebom. By pomóc sektorowi opieki sprostać tym wyzwaniom, Microsoft dodał nowe możliwości do Teams. Jak nietrudno się domyślić, pomogą one w bezpiecznej komunikacji i współpracy w zespołach. Microsoft Teams zapewni im znajomy sposób komunikacji w czasie rzeczywistym, koordynacji opieki nad pacjentem i poprawę efektywności operacyjnej.

Dobra opieka nad pacjentem zaczyna się od lekarza, który ma nieograniczony dostęp do właściwych informacji, możliwość sprawnej komunikacji i pewność, że ​​cała ta komunikacja jest bezpieczna i zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony danych pacjenta. Jak twierdzi Microsoft, ten balans wygody i zgodności był trudny do osiągnięcia dla zespołów medycznych, dlatego w rezultacie wielu pracowników ucieka się do konsumenckich aplikacji czatu. Może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zgodności i prywatności, a także skutkować wysokimi karami za nieodpowiednie zarządzanie i ochronę danych.

Aby pomóc znaleźć tę równowagę, Microsoft rozwija Teams, dodając do nich specjalnie przemyślane funkcje. Jedną z nich są powiadomienia priorytetowe (na razie w prywatnej wersji poglądowej). Są to alerty na temat pilnej wiadomości, dające o sobie znać na urządzeniu mobilnym i stacjonarnym do momentu otrzymania odpowiedzi. Powiadomienia priorytetowe przychodzą co dwie minuty przez maksymalnie 20 minut. Wkrótce do Teams trafi też funkcja delegowania wiadomości, która umożliwia odbiorcy przekazywanie wiadomości do innego odbiorcy, gdy ten operuje lub jest niedostępny z innego powodu.

Microsoft Teams - powiadomienia

Microsoft wspomina też o funkcji inteligentnego aparatu z dodawaniem adnotacji i bezpiecznym udostępnianiem, dzięki czemu obrazy pozostają w Teams i nie są automatycznie zapisywane na urządzeniach, co pomaga zapewnić zgodność z normami prywatności. Udostępniono również nowe szablony Teams dla oddziałów i szpitali, które pomagają administratorom wdrażać spójne doświadczenia dla zespołów pracowniczych.

Microsoft Teams - EHR

Ostatnią z dzisiejszych nowości jest możliwość integracji danych z elektronicznej dokumentacji medycznej FHIR z Microsoft Teams. Dzięki temu szpitale i ich pracownicy mogą mieć jeszcze szybszy dostęp do dokumentacji pacjenta. Możliwość integracji zapewnia Microsoft we współpracy z partnerami, takimi jak Infor Cloverleaf, Dapasoft, Datica, Kno2 i Redox.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia