Nowe komputery z Windows 10 pojawią się dopiero jesienią

Nowe komputery z Windows 10 pojawią się dopiero jesienią

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:29
13.07.2015
0 komentarzy
2262 wyświetlenia

W czerwcu Microsoft ogłosił oficjalną datę premiery Windows 10, która będzie miała miejsce 29 lipca tego roku. Począwszy od tego dnia, użytkownicy Windows 7, Windows 8.1, Windows Phone 8.1 a także Windows 10: Insider Preview będą mogli dokonywać bezpłatnej aktualizacji do pełnej wersji systemu. No właśnie, gdy wciąż mówi się o aktualizacji, pozostałe formy dystrybucji Windows 10 schodzą na dalszy plan. Okazuje się, że nowe zestawy PC z Windows 10 nie wejdą na rynek tak szybko, jak można było sądzić.

Do ogólnoświatowej premiery Windows 10 pozostało już zaledwie 16 dni, tymczasem system wciąż znajduje się w fazie preview. Według wcześniejszych spekulacji wersja RTM miała być gotowa już jakiś czas temu - nic z tego. Okres między fazami RTM i GA (general availability) będzie na tyle krótki, że producenci OEM nie zdołają wprowadzić systemu na nowe urządzenia przed 29 lipca. Nikogo nie powinien więc zdziwić fakt, że pierwszeństwo przypadnie użytkownikom aktualizującym system i nabywcy wersji pudełkowej, a 29 lipca nie pojawi się żadne nowe urządzenie z preinstalowanym Windows 10.

Windows 10

Strategia ta ma jednak swoje mocne strony. "Zobaczycie komputery, działające z zainstalowanym Windows [10] krótko po 29 lipca, a następnie jesienią całą nową klasę maszyn na święta" - mówi Yusuf Mehdi, wiceprezes działu marketingu Windows i urządzeń w Microsoft. Partnerzy OEM zyskają dzięki temu czas na wdrożenie wersji RTM, zapowiedzi i wypuszczenie nowych urządzeń na rynek w dogodnym okresie, poprzedzającym święta. Tym samym premiera nowych urządzeń z desktopowym Windows 10 zbiegnie się w czasie z falą nowych smartfonów, działających pod kontrolą Windows 10 Mobile.

Dziś stało się jasne, że 4 września Microsoft wystąpi na berlińskich targach konsumenckiej elektroniki IFA. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane "nowe urządzenia z Windows 10", wliczając w to notebooki, hybrydy typu 2-w-1 lub wszystko-w-jednym i nie tylko. Biorąc pod uwagę zapowiedzianą datę wydarzenia, możemy liczyć na pierwsze konsumenckie propozycje z Windows 10 już na początku września tego roku.

Aktualizacja 14.07.2015, 16.24:
Jak donosi serwis Bloomberg.com, wybrani producenci - w tym Dell, Lenovo, Hewlett-Packard i Acer - mogą wypuścić swoje urządzenia z preinstalowanym Windows 10 już w dniu premiery - 29 lipca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-you-wont-be-able-to-get-a-pc-with-windows-10-pre-installed-on-launch-day

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor