Nowe ikony i funkcje w aplikacjach Office beta na Androidzie

Nowe ikony i funkcje w aplikacjach Office beta na Androidzie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:06
30.05.2019
617 wyświetleń

Microsoft udostępnił właśnie szereg aktualizacji dla testowej wersji Office na Androidzie. Większość najważniejszych zmian dotyczy Outlooka. Aplikacja dostaje funkcje, które wcześniej trafiły do wersji na system iOS. Zmiany te obejmują część nowości, zapowiedzianych na tegorocznej konferencji Build, a wśród nich znajdziemy możliwość wykonywania akcji bezpośrednio z poziomu wiadomości, inteligentne automatyczne odpowiedzi oraz możliwość dodania kontaktów do listy Ulubionych.

Chociaż w oficjalnym dzienniku zmian tego nie odnotowano, to u niektórych użytkowników zaczęły pojawiać się nowe ikony pakietu Office dla większej liczby aplikacji. Do tej pory tylko Outlook otrzymał zmienioną ikonę, ale teraz dołączyły do niego aplikacje Excel, PowerPoint i OneDrive. Co dziwne, mimo otrzymania aktualizacji Word nadal posiada starą ikonkę. Ikonografia wewnątrz aplikacji również została nieco zaktualizowana, w tym nowe ikony plików. Niektórzy raportują również o nowej ikonie w aplikacji OneNote.

Zmiany te są obecne w testowych wersjach, ale oficjalnej publikacji aktualizacji można spodziewać się już w czerwcu. Jeśli koniecznie chcemy przetestować zmiany wcześniej, to należy się zapisać do programu beta, co można uczynić w każdej aplikacji z osobna. Wszystkie mobilne aplikacje Microsoftu, wchodzące w skład pakietu Office (i nie tylko), możecie znaleźć na stronie giganta w Sklepie Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/office-insiders-on-android-get-new-outlook-features-and-new-icons

Polecamy również w kategorii Android