Nowe gesty i opcje filtrowania w Microsoft Launcher beta

Nowe gesty i opcje filtrowania w Microsoft Launcher beta

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:56
19.07.2018
0 komentarzy
582 wyświetlenia

Nasza ulubiona nakładka na Androida, Microsoft Launcher, w swojej wersji beta otrzymała aktualizację do wersji 4.12.0.44658. Nowości w tym wydaniu jest całkiem sporo, począwszy od obsługi nowych gestów i ustawień dla folderów i aplikacji, poprzez zmiany w interfejsie i ustawienia rodzinne, kończąc na dodaniu wsparcia dla nowszej wersji Androida. Uwaga! Równocześnie wsparcie zostaje odcięte dla starszych wersji systemu. Przyjrzyjmy się bliżej zmianom.

Microsoft Launcher 4.12

Od blisko dwóch miesięcy Microsoft Launcher rozwija sekcję Rodzina, która umożliwia stosowanie szeroko (i coraz szerzej) pojętej kontroli rodzicielskiej. W tej aktualizacji, jak za chwilę zobaczycie, zmiany idą jeszcze dalej. Warto też zwrócić uwagę na zmiany w zakresie wsparcia dla konkretnych wersji Androida. Launchera można już instalować na nowszych urządzeniach, jednak te starsze (głównie z lat 2011-2012) przestaną być wspierane. Dokładna lista zmian wygląda tak:

  • Nowe gesty dla ikon folderów i aplikacji: przesuń, by otworzyć, kliknij, by uruchomić;
  • Możliwość wyboru, jak używać ostatniego wiersza rozwijanego menu: aplikacje, przypięte kontakty, foldery, pasek wyszukiwania lub widżety;
  • Rodzice mogą włączyć filtrowanie przeglądania w karcie Rodzina;
  • Foldery w sekcji aplikacji są teraz sortowane alfabetycznie;
  • Usprawnienia interfejsu: dostosowywanie animacji, opcjonalny efekt rozmycia, dodatkowe ikony (powiadomień, liczników) w sekcji aplikacji;
  • Pełne wsparcie dla Android Oreo i wygaszenie wsparcia dla wersji 4.0.X i 4.1.

Microsoft Launcher pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play. Zmiany, które powyżej opisaliśmy, dostępne są jednak na razie tylko w wersji beta. Jak zacząć jej używać? Wszystko opisujemy w poradniku: Przyłączamy się do beta testów Microsoft Launcher.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-beta-gets-plenty-of-new-improvements-with-latest-update

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor