Nowe funkcje Cortany do zarządzania inteligentnym domem

Nowe funkcje Cortany do zarządzania inteligentnym domem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:39
21.01.2019
569 wyświetleń

Microsoft zrezygnował z bezpośredniego rywalizowania z Alexą i Asystentem Google, ale mimo to dalej rozwija funkcjonalność Cortany. W jej sekcji "Connected Home" pojawiły się właśnie nowe zakładki "Rules" i "Scenes". Microsoft tą nowością nie zdążył się jeszcze pochwalić i nie wiadomo też, czy zmiany dotarły do wszystkich użytkowników Windows 10. Wiadomo, że zaobserwowali je niektórzy Insiderzy w kompilacji 18317, a także użytkownicy iOS.

Cortana już wcześniej współpracowała z urządzeniami IoT dla "smart home", czyli inteligentnego domu połączonego z Siecią. Dotyczy to zarówno sterowania rozwiązaniami od Ecobee, Philips Hue, LIFX czy Nest, jak i bezpośredniego goszczenia, np. na termostacie GLAS. Nowe podsekcje w notesie Cortany mają za zadanie rozwinąć tę funkcjonalność.

"Rules", czyli zasady, to sekcja pozwalająca tworzyć polecenia z wybranymi przez nas warunkami i parametrami, takimi jak pora dnia, długość trwania, temperatura itd. "Scenes", czyli sceny, to z kolei funkcja bardziej złożona, pozwalająca tworzyć polecenia kierowane jednocześnie do różnych inteligentnych urządzeń. Można przykładowo stworzyć scenę "Dzień dobry", która włącza światła, podnosi temperaturę na termostacie i włącza muzykę. Możliwości tworzenia takich scenariuszy są naprawdę szerokie.

Cortana

Microsoft najwyraźniej czeka na lepszy moment, by ogłosić dostępność nowych sekcji Cortany. Właściwie przyzwyczailiśmy się już do tego, że listy zmian w kompilacjach Insider bywają niepełne, a część nowości przemyka niezauważona. Teraz, gdy Cortana przyjmuje bardziej postać "umiejętności" (skilla) dla asystentek konkurencji, nie spodziewamy się już wielu nowych funkcji konsumenckich, nie mówiąc już nawet o polskiej wersji językowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-quietly-adds-new-rules-and-scenes-smart-home-features-for-cortana

Polecamy również w kategorii Cortana