Nowe elementy Fluent Design w aplikacji Poczta

Nowe elementy Fluent Design w aplikacji Poczta

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:18
10.05.2018
0 komentarzy
814 wyświetlenia

Podczas konferencji Build 2018 Microsoft poświęcił dużo czasu na prezentację nowości we Fluent Design, pokazując je głównie na przykładzie OneNote. Jednak zmiany we Fluent Design dotyczą również aplikacji Poczta dla Windows 10. Zmiany wprowadzone przez nową aktualizację będą korzystne szczególnie dla osób używających małych ekranów. W przyszłości nowy interfejs ma także zostać wprowadzony do aplikacji Win32 pakietu Microsoft Office.

Nowe elementy Fluent Desing w aplikacji Poczta

Wraz z dzisiejszą aktualizacją aplikacji UWP w Windows 10 zmiany we Fluent Design trafiły również do aplikacji Poczta. Zmiany nie są duże, gdyż dotyczą głównie odstępów między elementami, ale z pewnością będą miały pozytywny wpływ na doświadczenia podczas użytkowania programu głównie przez te osoby, które korzystają z ekranów o niskiej rozdzielczości. Domyślnie aplikacja pocztowa wyświetlała listę katalogów i wiadomości w dużych dostępach, przez co na małych ekranach użytkownicy widzieli mniej elementów. Teraz będą mogli dodatkowo skorzystać z opcji średniej i małej.

Microsoft twierdzi, że po zmianie ustawień zwartości elementów użytkownicy będą mogli zobaczyć do 26 proc. więcej wiadomości w trybie dwóch rzędów tekstu i aż 86 proc. więcej w trybie jednego rzędu tekstu. Niestety, dostosowanie odstępów nie będzie odbywać się automatycznie i każdy z użytkowników będzie musiał sam zmienić te preferencje, korzystając z odpowiednich opcji w kategorii Personalizacja ustawień programu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-windows-10-mail-app-is-getting-new-fluent-design-density-elements

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor