Nowe doświadczenie Xbox One uchwycone na wideo

Nowe doświadczenie Xbox One uchwycone na wideo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:03
07.11.2015
0 komentarzy
1696 wyświetleń

Bezpłatna aktualizacja New Xbox One Experience zostanie udostępniona wszystkim uczestnikom programu Xbox One Preview w najbliższy czwartek. Posiadacze konsoli otrzymają wówczas m. in. kilka nowych funkcji, zaczerpniętych z Windows 10. Przygotowując nas na nadejście NXOE, Microsoft opublikował dwa nagrania, w których skupił się na aplikacjach Avatars i OneGuide.

Avatars to funkcja, która zadebiutowała w Xbox 360, by powrócić w odświeżonej formie do Xbox One. Aplikacja została wyraźnie dopieszczona pod względem wizualnym. Dotyczy to zarówno interfejsu, jak i jakości prezentowanej grafiki 3D. Naszego awatara możemy personalizować na wiele nowych sposobów. Do dyspozycji mamy wszelkie modyfikacje sylwetki i twarzy, a także zestaw przebrań (w tym kombinezon, nawiązujący do serii Fallout, który pojawia się w 1:16 min - jak wiemy, premiera Fallout 4 już za kilka dni). Animowane awatary użytkowników pojawiają się w działach społecznościowych, na przykład obok udostępnionych postów i aktywności na tablicy. Awatary reprezentują graczy także w rozgrywkach wieloosobowych.

Na drugim nagraniu zobaczymy odświeżoną aplikację OneGuide, która umożliwia łączenie telewizji na żywo z aplikacjami i funkcjami konsoli Xbox One. Jednym z kluczowych założeń było wyraźne oddzielenie treści, które posiadamy i subskrybujemy, od tych, które dopiero możemy zakupić, pobrać lub obejrzeć online. Z drugiej strony OneGuide ma stanowić jedną aplikację do obsługi wielu zadań. W ten sposób OneGuide pobiera uaktualnienia aplikacji, które z nią współpracują, wyświetlając się w formie kanałów (wybrane funkcje YouTube, Hulu, Sling TV czy FXNOW).

Nie są to bynajmniej jedyne nowości, które wchodzą w skład New Xbox One Experience. Więcej na temat zbliżającej się aktualizacji przeczytacie w naszym poprzednim wpisie: "Windows 10 dla Xbox One wystartuje 12 listopada".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-videos-give-a-sneak-peek-of-the-upcoming-xbox-one-experience

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor