Nowe centrum administratora Microsoft Teams i Skype dla Firm

Nowe centrum administratora Microsoft Teams i Skype dla Firm

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:43
05.04.2018
0 komentarzy
842 wyświetlenia

Microsoft Teams obchodził w zeszłym miesiącu swoje pierwsze urodziny, co było okazją do podzielenia się paroma liczbami i wglądami. Ten dość krótki okres odznaczył się sporym rozwojem Teams, ale traktować go należy jako dopiero początek. Teams będzie nadal integrowany ze Skype dla Firm, a jednym z ostatnich kroków na tej drodze jest nowe centrum administratora obu usług. Jakie nowości w nim zobaczymy?

Skype dla Firm, Microsoft Teams

Microsoft dość wyraźnie podkreśla, że jest na drodze ku wprowadzeniu do Teams wszystkich możliwości Skype dla Firm. To, o czym się jeszcze oficjalnie nie mówi, to całościowa konsolidacja obu aplikacji pod wspólnym szyldem Teams. Cel wydaje się raczej odległy, chociaż wiele obecnych prac można odbierać jako przygotowania. Z pewnością należy do nich nowe centrum administratora - Microsoft Teams & Skype for Business Admin Center. Jest to zunifikowane doświadczenie zarządzania obiema usługami, dodatkowo wyposażone w pulpity Call Analytics oraz Call Quality.

Microsoft Teams, Skype for Business Admin Center

Nowe wydanie Admin Center oferuje kilka nowych funkcji:

  • Zasady dla wiadomości Microsoft Teams: możliwość tworzenia własnych zasad obejmujących scenariusze wymiany wiadomości przez użytkowników.
  • Zarządzanie użytkownikami: przypisywanie zasad i konfiguracja użytkowników.
  • Ustawienia wiadomości dla gości w Microsoft Teams: kontrola możliwości związanych z wiadomościami dla kont gości w Teams.
  • Ustawienia federacji: zarządzanie federacjami powiązanymi z Microsoft Teams i Skype dla Firm.
  • Konferencje audio: możliwość konfiguracji numerów dostępowych i ustawień Microsoft Teams i Skype dla Firm.

Microsoft zapowiada kolejne zmiany w nowym centrum administratora, które wejdą w życie w następnych miesiącach, ale szczegóły nie są jeszcze znane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-the-new-teams-skype-for-business-admin-center/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor