Nowe centra danych Microsoft Teams w Kanadzie

Nowe centra danych Microsoft Teams w Kanadzie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:29
14.08.2018
0 komentarzy
169 wyświetleń

Świat cyfrowy potrafi wyłamywać się z ustalonych w realnym świecie praw i regulacji. W Sieci nie ma granic, a przynajmniej nie są one tak widoczne jak w rzeczywistości. Kwestia ta uwidacznia się najbardziej w sytuacji takiej jak ta dotycząca sporu Microsoftu z rządem USA, który domagał się udostępnienia danych przechowywanych w centrum danych w Irlandii. Microsoft oponował, argumentując to tym, że instytucje USA powinny skonsultować to najpierw z rządem Irlandii, ponieważ dane te znajdują się fizycznie na jej terytorium.

Kwestia lokalizacji danych, gromadzonych przez różne organizacje i instytucje rządowe jest bardzo delikatna, a wiele państw wymusza na organizacjach, by ich dane były przechowywane właśnie w kraju gdzie zarejestrowana jest dana instytucja. Dotyczy to między innymi sektora bankowego czy sektora publicznego. Trudno uznać za właściwą sytuację, w której na przykład dane polskiego Urzędu Skarbowego, znajdowałyby się na serwerach znajdujących się we wspomnianej wyżej Irlandii. Są to dane wyjątkowo wrażliwe i prawo wielu krajów wymaga, by były one zlokalizowane w obrębie ich granic.

Microsoft Data Center

Między innymi z tego też powodu Microsoft uruchomił teraz kolejne lokalizacje dla danych gromadzonych w Microsoft Teams. Do dotychczasowych miejsc dołączyła właśnie Kanada z centrami danych w Quebecu i Toronto, a już wkrótce nowe centra danych pojawią się również w Japonii i Australii.

Dane, jakie są w nich gromadzone to między innymi historia konwersacji, struktura zespołów oraz multimedia wykorzystywane w konwersacji (poza gifami z usługi Giphy). Przechowywane są tutaj również wszystkie pliki udostępnione na kanale zespołu w usłudze SharePoint. Natomiast pliki udostępnione podczas prywatnej konwersacji, są przechowywane na koncie użytkownika w usłudze OneDrive dla firm.

Użytkownicy, którzy wcześniej nie korzystali z Microsoft Teams, automatycznie będą przypisani do nowej lokacji w Kanadzie. Natomiast dane dotychczasowych klientów Microsoft Teams (zarejestrowanych przed 10 sierpnia 2018 roku), są przechowywane w dotychczasowych miejscach. Wkrótce Microsoft udostępni funkcję migracji i pojawi się ona najpewniej w 2019 roku. Australia i Japonia swoich lokalizacji doczekają się pod koniec sierpnia. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na blogu Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/Microsoft-Teams-Laun

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor