Nowe battle royale na Xbox One i kolejny crossplay z Nintendo Switch

Nowe battle royale na Xbox One i kolejny crossplay z Nintendo Switch

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:33
25.07.2018
0 komentarzy
484 wyświetlenia

Battle Royale to rodziaj gier, który przeżywa obecnie istny boom. Popularność gier tego typu wzrosła astronomicznie w ciągu ostatniego roku. Efektem tego jest to, że jak grzyby po deszczu wyrosły kolejne tytuły gier tego typu. Fortnite i PUBG to głowni rywale i liderzy na tym rynku. Teraz na Xbox One ruszyła beta kolejnego tytułu — Realm Royale, który pomimo oczywistych nawiązań do Fortnite, stara się też wyróżnić na tle pozostałych.

Xbox One Realm Royale

Realm Royale wizualnie wygląda jak kopia Fortnite, lecz wyróżnia się między innymi zastosowanym w rozgrywce systemem klasowym, który pozwala na większą różnorodność rozgrywki i specjalizację naszych postaci. Dodatkowo dostępne mamy tutaj magiczne przedmioty, konie do szybszego poruszania się po planszy. Gra jest dostępna za darmo również na PC, za pośrednictwem platformy Steam. Do testów wersji beta można zapisać się na stronie Realm Royale.

To nie wszystko! Microsoft wraz z Nintendo ciągle stara się zagrać na nosie Sony i pokazać, że współpraca ponad podziałami jest możliwa. Dlatego też obie firmy umożliwiają grę crossplay w wielu tytułach. Dzięki temu grając na Xboksie, możemy rywalizować z graczem z Nintendo Switch. Sony wyłamało się z tej idei i postanowiło zamknąć swój ekosystem PlayStation, prawdopodobnie w obawie o swoją przewagę na rynku konsolowym. Sony PlayStation chce być tak bardzo exclusive, jak to tylko możliwe.

RPG Maker MV

Tymczasem do grona gier crossplay na Switch i Xbox One dołączył kolejny tytuł — RPG Maker MV. Jest to gra, która jak sama nazwa wskazuje, umożliwia stworzenie swojego własnego scenariusza i udostępnianie go innym graczom. Oficjalniej daty premiery wersji na Xbox One jeszcze nie podano, lecz wiadomo, że wersja na Switch trafi do graczy już w listopadzie. Posiadacze Xboxa nie powinni dużo dłużej czekać na możliwość stworzenia swojej własnej retro gry RPG.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/another-xbox-one-video-game-is-getting-nintendo-switch-crossplay

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor