Nową wersję Edge można już pobierać... teoretycznie

Nową wersję Edge można już pobierać... teoretycznie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:30
18.03.2019
0 komentarzy
1246 wyświetleń

Jeden z najgorętszych tematów w świecie technologii Microsoft to zdecydowanie nowy Edge bazujący na Chromium. Chwilowo przeglądarka jest w trakcie zamkniętych testów, ale powinna trafić do otwartych testów już wkrótce. Na razie można się do nich zarejestrować, choć nieliczni szczęśliwcy już otrzymali dostęp do nowej przeglądarki. Dlatego też dane nam było ujrzeć już interfejs nowej wersji. Pojawił się już również sklep z rozszerzeniami do nowej wersji przeglądarki Microsoftu. Co więcej, można ją już pobrać! Ale powstrzymajcie ekscytację, przynajmniej na chwilę.

Edge Instalator

Ponieważ testy są przeprowadzane obecnie tylko w grupie pracowników Microsoftu i użytkowników premium Azure, to pobranie instalatora to wszystko, na co możemy obecnie liczyć. Wymaga on bowiem specjalnego konta: po jego uruchomieniu na nieuprawnionym koncie otrzymujemy jedynie prosty komunikat o błędzie. Jeśli chcecie sami go ujrzeć, to możecie pobrać przeglądarkę Edge bezpośrednio z tego odnośnika. Jednak fakt, że instalator można już pobrać, może świadczyć o tym, że otwarte testy są coraz bliżej.

Decyzja Microsoftu o rezygnacji z silnika EdgeHTML i przejściu na konkurencyjne Chromium była naprawdę niespodziewana. Jak będzie wyglądać następca Edge? Czy zmiany będą naprawdę tak rewolucyjne? Czy Edge stanie się po prostu nową odsłoną Google Chrome? Tak wiele pytań, a tak niewiele odpowiedzi. Wszystko powinno wyjaśnić się już wkrótce.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/chromium-based-microsoft-edge-download-link-is-now-live-but-with-a-catch/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor