Nowa wersja pakietu do modyfikacji interfejsu Windows już dostępna

Nowa wersja pakietu do modyfikacji interfejsu Windows już dostępna

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:45
02.09.2015
1 komentarz
2704 wyświetlenia

Stardock ogłosił dziś dostępność nowego pakietu Object Desktop 2016, umożliwiającego dostosowanie domyślnego interfejsu użytkownika w systemie Windows pod własne preferencje, i to praktycznie bez żadnych ograniczeń. Pakiet ten, w skład którego wchodzi 14 różnych aplikacji dedykowanych poszczególnym wersjom Windows, dostępny jest w cenie niespełna 50 dolarów.

Graficzny interfejs użytkownika jest jednym z najważniejszych komponentów klienckiego systemu operacyjnego, gdyż to od niego zależy, w jaki sposób będziemy komunikować się z systemem, a co za tym idzie, jaki poziom wydajności w pracy z komputerem osiągniemy. Jako że każdy z nas ma nieco inną osobowość, preferencje i przyzwyczajenia, domyślny interfejs systemu Windows z pewnością nie przypadnie każdemu go gustu. Stąd też zapotrzebowanie na różnego rodzaju aplikacje zewnętrzne, umożliwiające użytkownikom dostosowanie poszczególnych elementów interfejsu pod kątem własnych upodobań. Jednym z liderów tego rodzaju oprogramowania jest niezaprzeczalnie firma Stardock, która od lat dostarcza nam swoje aplikacje, składające się na niezwykle popularny pakiet Object Desktop.

W najnowszej wersji pakietu znajdziemy 14 różnych aplikacji, dostępnych na poszczególne wydania systemu Windows. Są to:

 • Start10 - pierwsze alternatywne menu Start dla Windows 10
 • Fences - narzędzie do organizacji ikon, skrótów i uruchomionych zadań na pulpicie
 • Start8 - program przywracający menu Start w systemie Windows 8/8.1
 • Multiplicity - nowa aplikacja umożliwiająca sterowanie dwoma komputerami PC z poziomu pojedynczego zestawu klawiatura + mysz
 • SpaceMonger - nowe zaawansowane narzędzie do odzyskiwania wolnego miejsca na komputerze lokalnym, w udostępnionej sieci lub w chmurze
 • ModernMix - aplikacja Windows 8 pozwalająca uruchamiać aplikacje Modern w oknach
 • WindowBlinds - rozbudowane narzędzie do tworzenia niestandardowych interfejsów użytkownika
 • DeskScapes - program umożliwiający zastosowanie w formie tapety dowolnej animacji, filmu czy grafiki
 • ShadowFX - niewielkie narzędzie dodające cienie do okien w systemie Windows 8
 • Launch - panel dokujący z ikonami, stylizowany na znany z systemu MacOS panel Dock
 • Decor - aplikacja pozwalająca na niestandardowe modyfikacje ekranu Start w Windows 8 w oparciu o własne kolory i obrazy
 • WinFX - program wprowadzający do systemu Windows szereg niespotykanych i fascynujących animacji
 • Tiles - narzędzie do tworzenia dodatkowych pulpitów z powiązanymi programami, plikami i linkami
 • ThemeManager - centralna aplikacja do zarządzania modyfikacjami interfejsu Windows
Jak łatwo zauważyć, część z powyższych aplikacji dedykowana jest i działa jedynie w systemie Windows 8, a po części także w starszych wersjach Windows. Jednak zdecydowana większość narzędzi to aplikacje przeprojektowane lub stworzone z myślą o nowym systemie Windows 10. Oczywiście nie wszystkie, bo pewne elementy Siódemki, które utraciliśmy w Windows 8, powróciły do nas w najnowszej wersji Windows, stąd wybrane narzędzia nie są już potrzebne, a realizowane przez nie funkcje trafiły do pozostałych narzędzi.

Jak informuje producent, dokonując zakupu licencji otrzymujemy nie tylko darmowe aktualizacje do posiadanej wersji, ale też wszelkie planowane dla niej dodatki. Pakiet Object Desktop możecie zakupić na stronie producenta w cenie 49,99 dolarów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Paweł 19:10 08.09.2015

  Nie trawię kafli. Mam W7. Gdy przejdę na W10 to będę musiał wybulić 50$ plus świadomość że coś mi na stałe zżera część RAMu żeby mieć znów jak w W7. To dlaczego miałbym przejść na W10?

Skomentuj

Autor