Nowa wersja adaptera bezprzewodowego do Xbox One

Nowa wersja adaptera bezprzewodowego do Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:29
02.02.2018
1 komentarz
1172 wyświetlenia

Kontrolery do Xbox One są wręcz legendarne ze względu na swoją wyjątkową ergonomię i wygodę użytkowania. Z takiego też powodu wielu użytkowników chciałoby mieć możliwość korzystania z nich nie tylko na konsoli. Zwłaszcza, że Xbox One udostępnia opcję Remote Play - za pomocą której możemy transmitować rozgrywkę z konsoli na naszym komputerze z Windows 10. Jednak potrzeba do tego właśnie kontrolera Xbox.

Adapter Xbox One

Jedną z opcji jest podłączenie pada po prostu za pomocą kabla microUSB. Ma to jednak oczywiste wady i większość z nas chciałaby podłączyć kontroler bezprzewodowo, tak jak do konsoli. Tutaj z pomocą przychodzi adapter Microsoft którego druga wersja trafiła właśnie do sprzedaży. Nowa wersja adaptera zapowiedziana była w sierpniu zeszłego roku, lecz jego prezentację przesunięto właśnie na początek 2018 roku. Adapter trafił teraz do Microsoft Store w USA i został wyceniony na 24.99$ a w zestawie z kontrolerem 79,95$. Nowa wersja adaptera jest o wiele mniejsza niż poprzednik, który przez swój rozmiar potrafił blokować sąsiednie porty USB, oraz ma zmieniony, bardziej nowoczesny i spójny z designem konsoli wygląd.

Kontroler do Xboxa One wykorzystuję niestandardową łączność bezprzewodową, dlatego wymaga adaptera w celu podłączenia do innych urządzeń. Najnowsze wersje kontrolerów, w tym Xbox One Elite Controller, obsługują również protokół bluetooth. Tak więc wygodą tego wyjątkowego pada możemy się spokojnie cieszyć nie tylko na konsoli. Bez plątaniny niepotrzebnych kabli utrudniających wygodną rozgrywkę. Nie tylko grając za pomocą Remote Play - pad ten obsługiwany jest również przez gry na PC. W Polskim Microsoft Store można na chwilę obecną nabyć adapter w zestawie z kontrolerem, w cenie 289 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-new-xbox-wireless-adapter-is-finally-on-sale

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • Ka 13:51 02.02.2018

    Kupiłem taki 2 miesiące temu.

Skomentuj

Autor