Nowa opaska Band pozwoli układać i śledzić plany treningów

Nowa opaska Band pozwoli układać i śledzić plany treningów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:27
06.10.2015
0 komentarzy
2279 wyświetleń

Podczas minionej konferencji Windows 10 Devices Microsoft potwierdził wcześniejsze plotki o następcy opaski Band. Druga wersja urządzenia trafi do sprzedaży już pod koniec października, tymczasem Microsoft uruchomił nową, poświęconą jej stronę. Pojawiły się na niej wszystkie niezbędne informacje i wykaz nowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Wyposażony w kolorowy wyświetlacz AMOLED pokryty przez Gorilla Glass 3, jedenaście czujników (w tym GPS), monitor UV i barometr, Band 2 stanowi lepiej dopracowaną wersję swojego poprzednika. Twórcy skupili się przede wszystkim na sferach zdrowia i sportu. Najważniejsze funkcje, o których przeczytamy na stronie, to:

  • Nieprzerwane, optyczne monitorowanie pulsu: użytkownik opaski może dowiedzieć się więcej o sobie, rejestrując puls podczas treningów, codziennych aktywności i snu.
  • Śledzenie aktywności: system celów i osiągnięć zapisuje nasze aktywności - bieganie, kolarstwo, gra w golfa czy trening na siłowni.
  • Obsługa poczty e-mail, wiadomości tekstowych, powiadomienia z kalendarza: Band 2 wyświetli otrzymane wiadomości oraz powiadomienia o zapisanych terminach.
  • Śledzenie jakości snu: użytkownik łatwiej zrozumie, jaki wpływ na jego zdrowie i regenerację organizmu ma sen.
  • Licznik spalonych kalorii: dowiemy się, ile kalorii spaliliśmy podczas chodzenia (krokomierz), wykonywania innych aktywności i snu.
  • Inteligentne powiadomienia: użytkownik decyduje, które powiadomienia będzie otrzymywać. Możliwość wyboru połączeń, wiadomości, przypomnień z kalendarza, powiadomień z Facebooka i Twittera.

Microsoft Band 2

Wiemy już, że Band 2 będzie współpracować z aplikacją Microsoft Health oraz asystentką Cortana w smartfonach z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. "Bądź połączony ze swoim telefonem, nawet gdy jest odłożony. Przeglądaj maile, otrzymuj powiadomienia z kalendarza i o nadchodzących połączeniach, odbieraj wiadomości tekstowe i oglądaj aktualizacje w mediach społecznościowych. Odpowiadaj natychmiastowo poprzez standardową szybką odpowiedź lub podyktuj odpowiedź, używając Cortany" - pisze Microsoft. Warto dodać, że opaska współpracuje także z iPhone'ami i telefonami, działającymi pod kontrolą systemu Android.

Microsoft Band 2

Wybierając rozmiar opaski, powinniśmy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Odpowiednie dopasowanie urządzenia ma spory wpływ na prawidłowy odczyt danych pulsometru. Dostępne będą trzy rozmiary, dostosowane do różnych obwodów nadgarstka:

  • L: 180 mm - 210 mm
  • M: 163 mm - 185 mm
  • S: 143 mm - 170 mm

Więcej informacji o opasce Band 2 znajdziecie na poświęconej jej stronie. Jest ona dostępna jedynie w języku angielskim. Brak polskiej wersji dość dobitnie potwierdza, że Microsoft nie będzie prowadził sprzedaży urządzenia na rynku polskim. Niewykluczone jednak, że dystrybucją na terenie naszego kraju zajmą się zewnętrzni sprzedawcy detaliczni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/microsoft-band/en-gb/features

Polecamy również w kategorii Band

Komentarze

Skomentuj

Autor