Nowa kompilacja desktopowego Windows 10 już w drodze

Nowa kompilacja desktopowego Windows 10 już w drodze

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:06
29.06.2015
0 komentarzy
2137 wyświetleń

Do oficjalnej premiery Windows 10 pozostał już dokładnie miesiąc. Z tego względu wielu użytkowników zastanawia się, czy w ramach programu Windows Insider otrzymamy jeszcze jakiś nowszy build, czy też może wydana kilka tygodni temu kompilacja 10130 jest już ostatnim przekazanym użytkownikom wydaniem testowym. Odpowiedź na to pytanie dostarczył nam jak zwykle Gabe Aul - obecny menedżer grupy systemów operacyjnych Windows, który komunikuje się z testerami za pomocą Tweetera.

W jednym z dzisiejszych porannych wpisów Gabe potwierdził, że kompilacja 10130 nie jest ostatnim wydaniem testowym 10-tki, i że nowy build zostanie nam udostępniony już wkrótce. Nie padła niestety żadna oficjalna data - może to być nawet dziś, ale równie dobrze może to nastąpić dopiero pod koniec tygodnia. Najważniejsze jest jednak to, co przyniesie ze sobą nowy build. Spekuluje się, że znajdą się w nim wszystkie pozostałe elementy układanki tworzącej nowy system Microsoftu, w tym m.in. aplikacja Phone Companion, umożliwiająca konfigurowanie smartfonów Windows Phone, iPhone i Android pod kątem obsługi usług Microsoft. Aplikacja ta nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, jako że jest ona już dostępna w ostatnich wewnętrznych, a tym samym nieopublikowanych kompilacjach Windows 10.

Na tym etapie nowy build, który to oznaczony będzie numerem co najmniej 1015x, powinien już być stabilnym i dopracowanym systemem, tj. takim, którego nie powinniśmy się już bać zainstalować na naszej fizycznej maszynie w roli głównego systemu operacyjnego. Skąd taka pewność? Cóż, pewności nie mamy, ale sądząc po dość wysokim poziomie stabilności kompilacji 10130 jest raczej mało prawdopodobne, by na miesiąc przed wydaniem systemu Microsoft zaczął nam serwować kompilacje gorsze od poprzednich, rujnując przy tym całą ideę swojego programu Windows Insider.

W roli kolejnego publicznego buildu testowego spodziewane są kompilacje 10154 i 10159. Ta pierwsza została już udostępniona partnerom korporacji, przez co znalazła się już także w sieci. Ta druga została z kolei wspomniana przez Aula w jednym z jego tweetów, z którego to możemy się dowiedzieć, że nie zawiera ona już jednego ze zgłoszonych przez testera błędów w asystentce Cortana.

Nie wykluczone, że przyszły build będzie już ostatnim testowym wydaniem Windows 10 przed premierą tego systemu, a wszystkie kolejne kompilacje udostępniane w ramach programu Windows Insider - już jako ciągłe aktualizacje Windows-as-a-Service - będą publikowane po wyłonieniu wersji RTM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor