Nowa kompilacja Windows 10 pozwoli ukryć wyszukiwarkę i Task View

Nowa kompilacja Windows 10 pozwoli ukryć wyszukiwarkę i Task View

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:57
08.11.2014
2 komentarze
3188 wyświetleń

Jedne z najbardziej istotnych nowości w Windows 10 Technical Preview to wsparcie dla wirtualnych pulpitów i panel wyszukiwarki, połączony z paskiem zadań. Są one ustawione domyślne i nie ma możliwości ich wyłączenia. Niebawem to się zmieni.

Według najnowszych doniesień nadchodzący build 9879 (na wyciekłym zrzucie ekranu poniżej) da użytkownikowi większą kontrolę nad interfejsem. Nie używasz wirtualnych pulpitów i 'nowej' wyszukiwarki? Możesz więc ukryć ich opcje, które w aktualnym buildzie zamieszczone są niejako w centrum interfejsu. Jak tego dokonać? Wystarczy kliknąć ikonkę na pasku zadań i odznaczyć pozycje "Show Task View button" i "Show Search button".

Windows 10

To niewielka, aczkolwiek całkiem przydatna opcja, która - jako jedna z wielu - zagości w kolejnej kompilacji poglądowej wersji Windows 10. Źródła donoszą także o innej nowości. Pewnym (nieokreślonym jeszcze) zmianom ulegnie ekran blokady. Nie jest jeszcze jasne, czy owe zmiany w 'Lock Screen' trafią do kompilacji 9879. Z kolei inne doniesienia mówią już o buildzie 9880, który miałby stanowić następną - po 9841 i 9860 - publicznie dostępną wersję Windows 10 TechPrev. W rzeczywistości nie wiemy nawet, ile pośrednich kompilacji zostało 'utopionych' w murach Redmond. Microsoft zamierza aktualizować system jedynie w postaci stabilnych i istotnych z punktu widzenia użytkownika kompilacji.

Dzisiejsze doniesienia wskazują jasno, jak działa Insider Program. Microsoft zbiera sporo feedbacku od testerów, przez co system będzie dopasowany do potrzeb jak najszerszego grona odbiorców. Windows 10 będzie także - być może jak nigdy dotąd - pozwalał użytkownikowi na przejęcie sterów i samodzielne zdecydowanie, które z funkcji powinny być włączone lub wyłączone. Wysoki poziom kontroli nad systemem to z pewnością spory krok naprzód i otwarcie się Microsoftu na upodobania użytkowników do samodzielnej personalizacji systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/next-version-of-windows-10-preview-will-let-you-hide-search-and-virtual-desktop-buttons

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • piotro 17:06 08.11.2014

    Lepiej by było gdyby po prostu przesunęli te przyciski na drugi koniec paska (obok ikony klawiatury dotykowej).

  • Gość 12:46 09.11.2014

    Pełno gratów a niestety każdy chce mieć szafę.

Skomentuj

Autor