Nowa kompilacja Redstone 5 dla Xbox One powoduje odświeżenie systemu

Nowa kompilacja Redstone 5 dla Xbox One powoduje odświeżenie systemu

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:03
09.07.2018
772 wyświetlenia

Microsoft udostępnił właśnie kolejną kompilację Redstone 5 dla Xbox One, dla tych, którzy wybrali tryb Skip Ahead. Jednak trzeba ostrzec wszystkich, którzy będą chcieli ją zainstalować na swojej konsoli. Będzie się to wiązać z odświeżeniem jej systemu. Tak więc instalując tę wersję, stracicie niektóre dane. Jest to niestety nieodłączony element programu Insider i takie sytuacje mogą się zdarzać raz na jakiś czas.

Dark theme Windows 10

Odświeżenie nie jest tym samym co resetowanie konsoli. Wszystkie nasze zainstalowane aplikacje i gry nie zostaną usunięte, lecz będziemy musieli dokonać ponownego zalogowania do wszystkich usług. Fabryczne odświeżenie zostanie wykonane automatycznie, z powodu problemów z poprzednią aktualizacją, która naruszyła nieodwracalnie rdzeń systemu. Uniemożliwiało to uruchomienie niektórych aplikacji i usług. Po tej aktualizacji, która jest oznaczona jako 1810.180706-1920, wszystko powinno wrócić do normy. Obejmuje ona ponadto:

  • Sterowanie zdalne multimediami - naprawiono problemy użytkowników z różnymi funkcjami, które nie działają na pilocie multimediów.
  • Moje gry i aplikacje - naprawiono problem, który powodował, że niektóre aplikacje i gry nie uruchamiały się poprawnie.
  • FastStart - ulepszenia tytułów wykorzystujących technologię FastStart.
  • Powiadomienia - zmiana w wyświetlaniu powiadomień klubowych i LFG (wyszukiwania grup)
  • Wirtualna klawiatura - wiele poprawek w tej kompilacji dotyczy klawiatury wirtualnej, która była nieczytelna podczas korzystania z trybu jasnego.

Odświeżenie systemu, i tym samym utrata danych, jest jedynym sposobem na obejście tego problemu. Jest to istotnie dosyć irytujący problem, lecz właśnie to jest cały sens istnienia programu Insider. Otrzymujemy dostęp do nowych, przedpremierowych funkcji, ryzykując niestabilność działania systemu i problemy takie jak ten wyżej wymieniony. Jeśli nie chcecie doświadczyć takich problemów, lepiej przejść do wyższego kręgu programu, gdzie aktualizacje są rzadsze i sprawiają mniej problemów lub wypisać się z programu Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/update-for-skip-ahead-members-today-automatically-factory-refreshes-your-xbox-one-due-to-a-previous-os-corruption/

Polecamy również w kategorii Xbox One