Nowa generacja urządzeń z Windows. Czego spodziewać się w 2017 roku?

Nowa generacja urządzeń z Windows. Czego spodziewać się w 2017 roku?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:14
01.02.2017
2 komentarze
1900 wyświetleń

Microsoft ma na uwadze liczbę urządzeń z Windows, które są starsze, niż 4 lata, a to - w terminologii firmy - nie pozwala zakwalifikować ich do portfolio Modern Devices. Na minionej konferencji WinHEC w Chinach odbyła się prezentacja na ten temat. Microsoft wyszczególnił cechy, charakteryzujące Modern PC w 2017 roku, a także przedstawił typy urządzeń z Windows, których firma spodziewa się po producentach OEM.

Podczas konferencji Microsoft ujawnił, że w użytku pozostaje ponad 600 milionów urządzeń z Windows, które mają więcej, niż 4 lata. Zaliczają się do nich także pierwsze urządzenia z Windows 8, w tym (już za kilka dni) oryginalny Surface Pro. Firma jak zwykle stawia na nowe urządzenia. Co czyni Modern PC? Według Microsoft istnieją trzy kryteria: fajny design - urządzenia najlepsze w swojej klasie, co najmniej dwa nowe doświadczenia - takie jak Windows Hello, Cortana z obsługą głosową, wsparcie dla dotyku/pióra i wyższa wydajność - mocna bateria, dobra jakość obrazu i krótki czas ładowania aplikacji.

Microsoft wyczekuje urządzeń w takich kategoriach, jak ultraslim (poniżej 21 mm), 2-w-1 i All-in-One. Powinny one posiadać ekran FHD IPS lub lepszy, precyzyjną płytkę dotykową (touchpad) i innowacje leżące po stronie producentów OEM, takie jak choćby ekran pozbawiony obramowania czy specjalnie zaprojektowane zawiasy. Wydajne urządzenia powinny charakteryzować się szybkim startem i mocną baterią, pozwalającą na 10 godzin użytkowania.

Na koniec prezentujemy jeszcze listę spodziewanych zastosowań. Portfolio nowoczesnych urządzeń powinno zawierać PC dla nowoczesnych twórców (koresponduje z możliwościami Creators Update), nowoczesne peryferia dostępne dla każdego, PC współpracujące z Mixed Reality oraz PC dla graczy i fanatyków multimediów. Dodatkowe cechy to gamingowa grafika zgodna z DirectX 12, wyświetlacz HDR lub WCG, kompatybilność z peryferiami Xbox i wyróżniający się design.

Więcej informacji o nowej generacji urządzeń z Windows znajdziecie w nagraniu z WinHEC na stronie Channel9.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/these-are-the-kinds-of-windows-devices-that-microsoft-wants-oems-to-build-this-year

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Viktus 16:38 02.02.2017

    A o mobile już zapomnieli?

  • Krzysztof Sulikowski 16:42 02.02.2017

    Nie zapomnieli :) <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/17793,Satya-Nadella-szerzej-o-szczegolach-strategii-mobilnej.aspx"><strong>Satya Nadella szerzej o szczegółach strategii mobilnej</strong></a>

Skomentuj

Autor