Nowa generacja konsol? Xbox One będzie miał następcę

Nowa generacja konsol? Xbox One będzie miał następcę

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:42
12.12.2015
0 komentarzy
3217 wyświetleń

Nic nie trwa wiecznie, a najlepszym tego przykładem jest świat konsol. Xbox One, choć zaliczany do next-genów, ma już swoje (trzy) lata. By iść do przodu, Microsoft musi opracować jego następcę. Czy doczekamy się czwartej konsoli w dorobku Microsoft? Phil Spencer twierdzi, że tak!

W wywiadzie dla The Verge szef działu Xbox mówił m. in. o pasjonatach konsoli i tym, co nazywa "doświadczeniem konsoli". Są to punkty wyjścia dla dalszego rozwoju Xbox, w tym także dla nawiązywania kolejnych partnerstw z producentami gier... Ale nie tylko. Scena konsol przeżywa najwyraźniej swoją drugą młodość, a Microsoft nie zostaje na nią obojętny. Windows 10 okrzyknięto "ostatnim Windowsem", a niektórzy mają powody, by myśleć w podobny sposób o Xbox One. Okazuje się, że niesłusznie.

Xbox One

Wielu widzi przyszłość gier w streamingu. Po co nam mocarny sprzęt, skoro wystarczy szybkie łącze internetowe, ekran i gamepad? Po co płyty i pobieranie gier na dysk, skoro możemy je uruchomić w chmurze? Wyobraźmy sobie na przykład odpalanie gry w jakości Ultra 4K przy użyciu technologii HoloLens. Naszym zdaniem większość graczy nadal nie jest na to gotowa, a rynek tradycyjnych konsol ma się całkiem dobrze. Niewykluczone, że w przyszłości marki takie jak Xbox, PlayStation czy Nintendo będą reprezentowały jedynie oprogramowanie, a większość sprzętu pozostanie po stronie dostawcy, lecz jest to przyszłość dość odległa. Na tyle odległa, by kolejna generacja "tradycyjnych" konsol miała w międzyczasie racje bytu.

Teraz możemy puścić wodze fantazji i zastanowić się nad możliwą nazwą i datą premiery nowej konsoli. Xbox Two, Xbox 720, a może Xbox 1080? Microsoft bez wątpienia stworzy dziesiątki prototypów, a nazwa nowego Xboksa będzie gorąco dyskutowana. Być może pierwsze przesłanki trafią do nas już w przyszłym roku. Tak czy inaczej, będziemy śledzić temat i informować Was o wszystkich nowościach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-chief-phil-spencer-the-xbox-one-will-have-a-console-successor

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor