Nowa aplikacja do planowania dołącza do Office 365

Nowa aplikacja do planowania dołącza do Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:16
06.06.2016
0 komentarzy
2451 wyświetlenie

Pakiet aplikacji biurowych Office 365 niebawem stanie się jeszcze bardziej produktywny (jeśli to w ogóle możliwe). Do kolekcji zostanie dodane nowe narzędzie do organizowania i planowania - Microsoft Planner. Jako samodzielna aplikacja "Planista" trafi do klientów w nadchodzących tygodniach. Czy dostępne już aplikacje Poczta i Kalendarz nie wystarczą? Nie!

Microsoft Planner to samodzielny program, który stanowi dopełnienie pakietu Office 365 dla klientów biznesowych i edukacyjnych. Dzięki niemu "zespoły mogą tworzyć plany, organizować, wyznaczać i współpracować nad zadaniami, ustawiać terminy, aktualizować statusy i udostępniać pliki, podczas gdy tablice wizualne i powiadomienia mailowe informują wszystkich o postępach". Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie nagranie od zespołu Office:

Dla kogo jest przeznaczony Microsoft Planner? Przede wszystkim dla większych firm i instytucji edukacyjnych. Reprezentują to poszczególne edycje Office 365, w których aplikacja niebawem się pojawi: Enterprise E1-E5, Business Essentials, Premium i Education. Z perspektywy przeciętnego użytkownika, który organizuje małe spotkania z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi, Microsoft Planner wydaje się zbyt rozbudowanym narzędziem, nieadekwatnym do tego typu zadań.

Jak pozyskać nową aplikację? Jeśli subskrybujemy już Office 365, nie musimy w zasadzie robić nic. Klienci w odpowiednich planach subskrypcji zobaczą po prostu nową ikonę w launcherze Office 365. Administratorzy także nie powinni się przejmować wdrażaniem Microsoft Planner, jako że zostanie on udostępniony samoczynnie w formie aktualizacji w locie (OTA). Z drugiej strony konfigurowanie środowiska pracy, powiadomień, zadań i ustawianie dat wciąż jest zależne i leży w gestii użytkownika końcowego. Microsoft Planner dołączy do Office 365 w najbliższych tygodniach, choć niektórzy klienci mogą znaleźć go w swoim pakiecie nawet dzisiaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-planner-office-365-reaches-general-availability-rolling-next-several-weeks

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor