Nowa aktualizacja Paint 3D pozwala na zapisywanie GIF i wideo

Nowa aktualizacja Paint 3D pozwala na zapisywanie GIF i wideo

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:46
29.06.2018
0 komentarzy
545 wyświetleń

Następca klasycznego Painta ma sporo miłośników, ale też równie wielu przeciwników. Fakt jest taki, że klasyczny Paint zniknie z Windows 10, choć będzie go można zainstalować z Microsoft Store. Paint 3D stanie się domyślną aplikacją do grafiki w systemie Windows i otrzymał on właśnie kolejną aktualizację. Nie jest to duża aktualizacja, ale wprowadza jedną bardzo przydatną funkcję dla komputerów z Fall Creators Update

Piant 3D

Aktualizacja pozwala na zapisywanie projektów w formacie wideo oraz GIF. Paint 3D to jak sama nazwa wskazuje program, który pozwoli tworzyć między innymi projekty w 3D. Jest to dużo bardziej rozbudowany następca oryginalnego Painta, który przystosowany jest do współczesnych realiów. W zamyśle ma on umożliwiać wykonanie nie tylko zwykłych rysunków, lecz również projektów trójwymiarowych, które możemy również z poziomu aplikacji wysłać bezpośrednio do drukarki 3D, lub po prostu taki wydruk zamówić.

Piant 3D

Przydatność takiej funkcji była kwestionowana, bo Paint służył przez wiele lat głównie jako aplikacja do szybkiej edycji zdjęć oraz do prostych, prowizorycznych rysunków. Dlatego też jedną z kluczowych cech była jego prostota, której niestety jego następca nie podziela. No ale w dobie powszechnych i przystępnych cenowo drukarek 3D, możliwość szybkiego zaprojektowania jakiegoś obiektu, bez konieczności instalowania specjalistycznego oprogramowania, jest bardzo ciekawą opcją. Jak widać, nowa aktualizacja rozwija Paint 3D nie tylko w kierunku trójwymiaru, lecz uwzględnia też inne jego funkcje, takie jak tworzenie wideo i animacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-rolls-out-a-new-update-for-paint-3d-app/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor