Nokia z Androidem to Nokia X?

Nokia z Androidem to Nokia X?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:11
24.01.2014
0 komentarzy
2461 wyświetlenie

Przez ostatni miesiąc naszą ciekawość podsycały coraz to nowe doniesienia o pracach Nokii nad smartfonem z systemem Android. O projekcie "Normandy" pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz znamy finalną nazwę nowego modelu - Nokia X.

Evleaks opublikował wiele przecieków, dotyczących (coraz mniej) tajemniczego smartfonu Nokii. Tym razem na jego Twitterze pojawił się kolejny wpis: "Project Normandy = Nokia X". Może to oznaczać, że fiński producent nie zaprzestał prac nad smartfonem, a spekulacje ustępują miejsca rzeczywistości. Jakby tego było mało, zaproszenie na konferencję prasową Nokii w ramach Mobile World Congress zostało napisane na zielonym, "liściastym" tle, a hasłem przewodnim jest "Spotkajmy się pod drzewem". Na jednym z wyciekłych wcześniej renderów widzimy bardzo podobną tapetę na ekranie. Czyżby fiński producent puszczał oczko do ciekawskich?

Nokia X

24 lutego Nokia zamierza zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia. Wśród nich znajdą się najprawdopodobniej modele Lumia 1525, Lumia 1520V i Lumia 1820, oparte na Windows Phone 8. Nokia X, jako raczej niskobudżetowy smartfon ze zmodyfikowaną wersją Androida na pokładzie, wyróżnia się w tym zestawieniu. Dotychczas seria Lumia zaskakiwała coraz lepszymi osiągami, a Nokia ściśle współpracowała z Microsoftem. Nie wiadomo, czy Finowie zdążą z premierą Nokii X przed ostatecznym wejściem w szeregi Microsoftu - po połączeniu sił Nokia zobowiąże się do niewypuszczania swoich własnych smartfonów przez co najmniej dwa lata.

Jak widzimy, sprawy przybierały szybszy obrót. Konferencja Nokii już za miesiąc, ale z pewnością w międzyczasie pojawią się jeszcze nowe doniesienia, o których będziemy informować na bieżąco!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/nokias-android-might-could-be-called-nokia-x

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor