Nokia z Androidem oficjalnie już w tym miesiącu

Nokia z Androidem oficjalnie już w tym miesiącu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:52
11.02.2014
0 komentarzy
1832 wyświetlenia

Nokia X - od miesięcy znana pod kryptonimem Normandy - to pierwszy smartfon fińskiego producenta z Androidem na pokładzie. Urządzenie ujrzy światło dzienne jeszcze przed przejęciem Nokii przez Microsoft. Według najświeższych doniesień, Nokia X zadebiutuje już pod koniec obecnego miesiąca na konferencji Mobile World Congress.

Informację opublikował The Wall Street Journal, powołując się na swoje źródła. Nokia ma zaskoczyć wszystkich 24 lutego w Barcelonie, podczas swojego wystąpienia na konferencji Mobile World Congress. Jak wcześniej pisaliśmy, Finowie wystosowali oficjalne zaproszenia na konferencję, odwołujące się do designu Nokii X. Sam smartfon ma być jednak niespodzianką.

Nokia X

O projekcie Normandy mówi się od miesięcy, a kolejne wycieki z biegiem czasu ukazywały coraz więcej szczegółów technicznych urządzenia. Nokia X nawiązuje do linii Asha, lecz tym razem zamiast Nokia OS, producent zaimplementował w smartfonie zmodyfikowaną wersję Androida. Podczas gdy Windows Phone święci triumfy na coraz mocniejszych wersjach Lumii, jego wydajność znacznie maleje na słabszych smartfonach z niższej półki. Android w Nokii X nie będzie jednak taki sam, jak w przypadku Samsunga Galaxy czy tabletów Nexus. System będzie oparty na AOSP (Android Open Source Project), podobnie jak w tabletach Kindle. Interfejs ma znacznie różnić się od typowego Androida, a usługi Google nie będą w nim promowane. Nokia zamierza na pierwszym miejscu postawić swój własny App Store oraz dołączyć do systemu natywne narzędzia.

Nokia X wraz z Lumią Icon będą najprawdopodobniej ostatnimi projektami fińskiego producenta. Mobilny oddział Nokii zostaje włączony do Microsoftu, a finału tej transakcji mamy spodziewać się w najbliższym czasie. Ciekawi nas, czy Gigant z Redmond wykaże się pragmatyzmem i poprze produkcję smartfona z konkurencyjnym systemem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/wsj-nokia-x-android-phone-to-be-unveiled-this-month-at-mwc

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor