Niewykluczone, że doczekamy się znacznie większych tabletów Surface

Niewykluczone, że doczekamy się znacznie większych tabletów Surface

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:58
21.07.2015
1 komentarz
1819 wyświetleń

Choć o pracach korporacji Microsoft nad następcą tabletu Surface Pro 3 mówi się już od dobrych kilku miesięcy, jak na razie firma nie ujawniła żadnych konkretnych informacji na temat tego urządzenia. Zamiast tego kolejnym aktualizacjom ulegają bieżące wersje tabletów Surface, zaś nam w kwestii nadchodzącego Surface Pro 4 serwowane są tylko i wyłącznie pochodzące w większości z anonimowych źródeł spekulacje.

Jedna z takich plotek pochodzi z serwisu Digitimes. Z opublikowanego tam tekstu Monici Chen i Aarona Lee wynika, że Microsoft (podobnie jak Apple) ma w planach produkcję dużych tabletów lub urządzeń 2-w-1 o przekątnej ekranu większej niż 12 cali. Urządzenia ta miałyby trafić do sektora biznesowego.

Digitimes nie jest co prawda uznawany za wiarygodne źródło informacji, ale biorąc pod uwagę, że nadchodzący Surface Pro 4 spodziewany jest jako tablet o przekątnej ekranu równej 12 cali, Microsoft rzeczywiście może chcieć wprowadzić na rynek biznesowy jeszcze większe urządzenia. Jak piszą autorzy wspomnianego artykułu, w miarę jak popyt na tablety słabnie, dostawcy tych urządzeń dostosowują swoje strategie dla tworzonych przez siebie produktów. Apple i Microsoft oboje planują produkcję tabletów lub urządzeń 2-w-1 z wyświetlaczami o przekątnej większej niż 12 cali, zaś Asustek Computer i Samsung Electronics wydają niedrogie i bogate w specyfikacje modele. Z kolei HP, Acer i MSI skupiają się dziś na tabletach przeznaczonych dla przemysłu.

Kierując się wstępnymi komentarzami użytkowników, tablet o tak dużej przekątnej ekranu mógłby zostać ciepło przyjęty przez rynek, zwłaszcza jeśli zwiększenie rozmiaru całego urządzenia pozwoliłoby na zmniejszenie obecnych rozmiarów ramki wyświetlacza. Część z klientów chętnie widziałaby z kolei Surface o przekątnej 15,6 cali, którym bez chwili namysłu zastąpiliby oni swoje obecne laptopy.

Tak czy inaczej, są to tylko i wyłącznie niczym nie potwierdzone spekulacje. Nam pozostaje teraz czekać na kolejną, czwartą już generację tabletów Surface, których prawdopodobna specyfikacja techniczna, również w formie nieformalnych doniesień, została zasugerowana pod koniec kwietnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • Kuba 21:03 21.07.2015

    Ja właśnie czekam na takiego tableta. Pracowałem na androidzie i powiedziałem sobie, NIGDY WIĘCEJ.

Skomentuj

Autor