Niedługo w Windows 10 pojawi się odświeżony Pasek gry

Niedługo w Windows 10 pojawi się odświeżony Pasek gry

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:00
27.11.2017
0 komentarzy
1161 wyświetlenie

Zmiany graficznego interfejsu w Windows 10, mimo iż początkowo niezauważalne, z biegiem czasu coraz bardziej rzucają się w oczy – zwłaszcza, gdy w jednym obszarze systemu pojawi się ich większa ilość. Jako przykład drobnych modyfikacji można w tym miejscu podać specjalny efekt graficzny towarzyszący kliknięciom myszy w głównym menu ustawień. Jeśli dobrze się przyjrzymy, to okaże się, że wokół kursora pojawia się swego rodzaju ledwie widoczna aureola (efekt halo) – co ciekawe, pojawia się to wyłącznie podczas korzystania z ciemniejszego schematu wyglądu. Oczywiście od czasu do czasu pojawiają się też spore przeróbki, sprawiające, iż dany element wygląda zupełnie inaczej niż uprzednio. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku Paska gry, który w ostatnim testowym buildzie Windows 10 przeszedł sporą przemianę – zarówno pod względem zastosowania, jak i samego wyglądu.

Odświeżony Pasek gry

Pierwszym co zauważyć możemy w nowym Pasku gry, to zdecydowanie odmienny design – powiększył on swoje rozmiary oraz zyskał efekt przeźroczystości, będący zapewne wstępem do zastosowania będącego ostatnio na topie akrylu. Co istotne, pasek wspierać będzie zarówno jasny, jak i ciemny tryb wyświetlania okien. Z paska zniknął awatar gracza, a zastąpił go po prostu dużo czytelniejszy Tag gracza (pseudonim). Najistotniejszą z perspektywy mechaniki zmianą okazuje się dodanie kilku przydatnych skrótów, ukrytych pod odpowiednimi ikonkami – za ich pomocą przejdziemy do naszego profilu Xbox Live oraz Mixer, folderu zawierającego nagrania, a także do ustawień. Nie mniej istotny może okazać się dla osób zabieganych wyraźny zegar, choć spełnia on w tym przypadku raczej formę dekoracyjną niż użytkową (choć całkiem ciekawym pomysłem byłoby ustawienie z tego poziomu alarmu, dzięki któremu ściślej kontrolowalibyśmy swoje sesje z grą). Ostatnim o czym warto wspomnieć przy okazji omawiania odświeżonego Paska gry to fakt, że pojawiło się w nim kilka prostych kontrolek, umożliwiających sterowanie podstawowymi opcjami nadawania transmisji z gry.

Jak widać Microsoft w dalszym ciągu walczy o uznanie graczy, oddając w ich ręce coraz to lepsze rozwiązania. Jest to o tyle istotne, że ostatnie ulepszenia nie zawsze zyskiwały sobie ich przychylność – wystarczy wspomnieć Tryb gry, który przynosił w praktyce więcej szkody niż pożytku. Czy nowy Pasek gry trafi do kategorii must have każdego miłośnika komputerowych rozgrywek, dowiemy się dopiero z czasem, zwłaszcza, że nowe rozwiązanie nie jest jeszcze dostępne nawet dla Insiderów – jego kod jest na chwilę obecną ukryty w systemie, zaś żeby z niego skorzystać, potrzeba nie lada wysiłku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/heres-new-game-bar-design-redstone-4/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor