Nie tylko Surface Laptop. Nadchodzi pierwsza fala urządzeń z Windows 10 S

Nie tylko Surface Laptop. Nadchodzi pierwsza fala urządzeń z Windows 10 S

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:58
03.05.2017
1 komentarz
1838 wyświetleń

Surface Laptop to nie jedyne urządzenie, którego zapowiedź padła na wczorajszym #MicrosoftEDU. Nim doszło do kulminacyjnej prezentacji, Terry Myerson przedstawił nową rodzinę edukacyjnych PC z Windows 10 S, których ceny rozpoczynają się od 189 dolarów (ok. 729 zł). Wśród partnerów OEM znajdują się Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung i Toshiba, i to praktycznie wszystko, co o tych zestawach powiedziano. Temat został jednak rozwinięty na stronie Microsoft News Center, a także w kilku zewnętrznych źródłach. Zobaczmy więc, jaki sprzęt wejdzie na rynek tego lata.

Windows 10 S nie będzie sprzedawany jako samodzielny produkt, a na urządzenia trafi tylko w formie preinstalowanej. O urządzeniach tych mówił wczoraj Terry Myerson, prawie grzebiąc nadzieję na prezentację własnego produktu Microsoft. Nim na scenę wkroczył Panos Panay, który prezentacją Surface Laptop zamknął konferencję, najwięcej mówiło się właśnie o dedykowanych zestawach od producentów OEM. Wiadomo było, że zestawy wejdą na rynek w dość przystępnych cenach i będą musiały spełniać minimalne wymagania dla Windows 10 S (co oznacza m.in. szybki czas uruchamiania czy odpowiednio mocną baterię). Tak czy inaczej na temat urządzeń wiadomo już całkiem sporo, także dzięki temu, że zostały one wystawione dla uczestników konferencji.

Oto, co udało się już ustalić na temat wybranych zestawów:

  • HP Probook x360 11 G1 EE w najniższej konfiguracji oferuje procesor Intel Celeron, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci dyskowej, 12,5-calowy ekran (1920x1080), 9 godzin pracy baterii, 0,7-megapikselowy aparat, wsparcie dla Continuum, Windows Hello (czytnik linii papilarnych) oraz ekran dotykowy.
  • Acer Travelmate Spin B1 (B118) oferuje takie same parametry procesora, RAM i pamięci dyskowej, przy czym posiada mniejszy ekran (11,6 cala), lepszą baterię (13 godzin pracy) i kamerę (1,2 MP).
  • Dell Latitude 11 EDU 3180 (nazwa modelu na wystawie różni się od tej podanej przez Microsoft) także zaczyna się od konfiguracji Intel Celeron/4GB/64GB, posiada 11,6-calowy ekran, a jego bateria pozwala na 8 godzin pracy. Wbudowana kamera frontowa również nie należy do najmocniejszych (1 MP).
  • ASUS VivoBook Flip TP203 (nie wspomniany przez Microsoft) od poprzednika różni się czasem pracy przy naładowanej w pełni baterii (3 godziny dłużej) oraz zdecydowanie lepszą kamerą (720p HD). Wsparcie oferowane jest też dla większej liczby funkcji Windows, w tym Continuum, Windows Ink, Windows Hello Fingerprint i dotyku. Dość podobnie przedstawia się wspomniany już W202, jednak ten posiada mniejsze możliwości. Producent nie podał też informacji o kamerze.
  • Fujitsu LIFEBOOK P727 to prawdopodobnie najlepszy z zaprezentowanych modeli. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Intel Core i3-i7, 4-16 GB RAM, 128-512 GB pamięci dyskowej, 12,5-calowy ekran (1920x1080), kamerę 0,7 MP i baterię pozwalającą na 9 godzin pracy. Wsparcie dla funkcji Windows obejmuje Continuum, głosową obsługę Cortany, Windows Hello (czytnik linii papilarnych), Windows Ink, obsługę sieci mobilnych i dotyk.

Nie są znane szczegółowe ceny, choć wiadomo, że będą się one zaczynać od 189 dolarów. Wszystkie urządzenia mają wejść na rynek w wakacje, by były gotowe na nowy rok szkolny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/features/10-things-know-microsoftedu-event/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • użytkownik XP 18:16 04.05.2017

    Przepraszam, ale jaki związek mają te wszystkie artykuły z Windowsem XP?

Skomentuj

Autor