Nie tylko Intel. April 2018 Update blokowany na komputerach z SSD Toshiby

Nie tylko Intel. April 2018 Update blokowany na komputerach z SSD Toshiby

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:48
14.05.2018
0 komentarzy
754 wyświetlenia

Windows 10 April 2018 Update to nie tylko ponad setka nowości i zmian, ale też bagaż nieprzewidzianych błędów, o których raportują kolejni niezadowoleni użytkownicy. Najbardziej znany problem to ten z czarnym ekranem. Microsoft zidentyfikował wcześniej jego źródło w niezgodności z SSD Intela, ale wygląda na to, że problematyczne mogą być też dyski Toshiby. Ich właścicielom zaleca się wstrzymanie z aktualizacją, o ile jeszcze nie została zablokowana.

Windows 10 April 2018 Update - czarny ekran

Parę dni temu pisaliśmy o niekompatybilności kwietniowej aktualizacji z dyskami SSD od Intela, ale w komentarzach potwierdzaliście, że problem z czarnym ekranem jest dużo bardziej rozległy i występuje na maszynach z dyskami innych firm, niekoniecznie nawet SSD. Tak czy inaczej Microsoft rozpoznał kolejną niezgodność - tym razem z dyskami marki Toshiba.

"Microsoft pracuje z partnerami OEM i Toshibą, by zidentyfikować urządzenia z dyskami SSD Toshiba XG5 Series lub Toshiba BG3 Series i zablokować na nich instalację April 2018 Update z uwagi na znaną niekompatybilność, która może powodować problemy z działaniem baterii". Jak widać, nie chodzi już tylko o czarny ekran (a przynajmniej Microsoft nic na ten temat nie pisze), a o problemy z baterią, na które narażeni są posiadacze określonych SSD Toshiby.

Lista problemów z kwietniową aktualizacją na tym się oczywiście nie kończy, a przed Microsoftem sporo pracy, by je wszystkie zaadresować. Posiadaczom wymienionych SSD radzimy, by wstrzymali się na razie z aktualizacją, niemniej jednak problemy mogą wystąpić równie dobrze przy innych, nierozpoznanych jeszcze konfiguracjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/after-intel-microsoft-is-now-blocking-april-2018-update-on-some-toshiba-ssds/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor