Nie lubisz wybierać? Android i Windows 10 na jednym tablecie

Nie lubisz wybierać? Android i Windows 10 na jednym tablecie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:54
06.01.2016
9405 wyświetleń

Wielosystemowość to dziś dla wielu użytkowników chleb powszedni. Komputer z Windows, tablet z Androidem i smartfon z iOS. Czy można to pogodzić? Okazuje się, że tak. Coraz częściej twórcy aplikacji i usług stawiają na kompatybilność z innymi platformami. Jednym z ciekawszych projektów w tym zakresie stał się choćby Phone Companion, wydany na Windows 10 przez Microsoft. Tym razem weźmiemy pod lupę inne rozwiązanie, które przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy na równi cenią Androida i Windows.

Możliwość instalacji i uruchamiania praktycznie dowolnej liczby systemów operacyjnych na PC nie jest niczym nowym. Nie jest to jednak tak oczywiste, jeśli chodzi o segment mobilny. Smartfony i tablety są w przytłaczającej większości tworzone pod kątem konkretnego systemu, a uruchomienie innego graniczy z cudem. Właśnie dlatego coraz więcej producentów interesuje się opcją multi-bootingu, choć w przypadku smartfonów i tabletów sporym osiągnięciem jest już sam dual-boot. Swoją propozycję przedstawił chiński producent CHUWI, którego nowy tablet obsłuży zarówno Androida, jak i Windows 10. 8 cali wystarczy do uruchomienia 'desktopowej' edycji systemu, dlatego też brak wzmianki o 'Mobile' w nazwie jest jak najbardziej zamierzonym działaniem.

CHUWI

CHUWI Hi8 Pro zostanie wyposażony w procesor Intel Atom X5 Z8300, 2GB pamięci RAM, 32GB pamięci wbudowane, 8-calowy ekran w rozdzielczości Full HD w standardzie 16:10 oraz port USB Type-C. Ponadto znajdziemy tu slot na kartę microSD, wyjście HDMI, 2-Megapikselowy aparat frontowy i główny, łączność Bluetooth 4.0 i Wi-Di (Intel Wireless Display). Bateria o pojemności 4000 mAh zapewni niemal cały dzień pracy urządzenia. Podzespoły raczej standardowe jak na niskobudżetowy, niewielki tablet. Ale to, co definiuje CHUWI Hi8 Pro, to oczywiście oprogramowanie. Za każdym razem gdy uruchomimy tablet, otrzymamy do wyboru dwie opcje: Android 5.1 Lollipop i Windows 10.

CHUWI

Hi8 Pro jest jednym z pierwszych tabletów, w których opcja dual-boot pochodzi bezpośrednio od producenta OEM. Samo urządzenie wydaje się całkiem nieźle zaprojektowane. Dodatkowa podstawka i 'skompresowana' klawiatura dość sprytnie komponują się z kieszonkowym tabletem. CHUWI Hi8 Pro wejdzie na rynek prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Przewidywana cena nie powinna przekroczyć 100 dolarów (ok. 404 zł). CHUWI pracuje też nad podobnym rozwiązaniem, które zaserwuje na 12 calach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/chuwi-hi8-pro-sweet-tablet-runs-android-windows-10

Polecamy również w kategorii Android