Neowin: 67 mln urządzeń z Windows 10 to przesada

Neowin: 67 mln urządzeń z Windows 10 to przesada

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
17:04
03.08.2015
4 komentarze
1938 wyświetleń

Według najnowszych informacji pozyskanych w ramach wewnętrznych źródeł portalu Neowin, Windows 10 zainstalowany jest obecnie na 18,5 mln urządzeń, natomiast wcześniejsza liczba mówiąca o 67 mln instalacji nowego systemu jest ponoć nieprawdziwa i reprezentowała zapewne coś zupełnie innego.

W ubiegłym tygodniu Microsoft oficjalnie przedstawił światu swój nowy i w zasadzie ostatni już system operacyjny, który rozwijany będzie odtąd jako nieustannie aktualizowana usługa. Z resztą sam Microsoft potwierdził niedawno, że nie są obecnie prowadzone żadne prace dotyczące następcy tego systemu. Zainteresowanie nowym Windows 10 od samego początku było ogromne, zaś krótko po jego premierze mówiło się o już 14 mln aktywowanych kopii tego systemu.

Kilka dni później w sieci pojawiła się nieoficjalna informacja, że system ten został już zainstalowany na 67 milionach urządzeń, i że liczba ta rośnie w zawrotnym tempie. Jak donosi dziś portal Neowin powołując się na własne źródła z wewnątrz firmy Microsoft, na dzień dzisiejszy Windows 10 zainstalowany jest na 18,5 mln urządzeń. Opisujący ten fakt Brad Sams z redakcji Neowin wyjaśnia, że nie ma pojęcia, skąd wzięła się poprzednia liczba 67 mln komputerów z nowym Windows. Początkowo sądził on, że jest to liczba komputerów, które zarejestrowane zostały pod aktualizację do nowego systemu, ale zdaniem wielu osób liczba ta jest z kolei zbyt mała, by mogła reprezentować wszystkie zgłoszone pod darmowy program aktualizacji maszyny. Jak dowiedział się jeszcze Sams, w szczytowym momencie procesu aktualizacji system Windows 10 instalowany był z szybkością 1500 maszyn na sekundę (160 w pierwszej dobie).

Jak na kilka dni po premierze systemu Windows 10, do którego dostęp zyskała dopiero niewielka część użytkowników Windows 7 i Windows 8.1, wspomniane 18,5 mln maszyn to i tak pokaźna liczba, która w miarę upływu czasu będzie już tylko rosła. Microsoft specjalnie opóźnia kolejną falę aktualizacji dla pozostałych użytkowników, by finalną kompilację tego systemu otrzymali oni z jak największą liczbą poprawek sporządzonych na podstawie zgłaszanych przez klientów problemów.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Windows 10 ma bardzo duże szanse na zdetronizowanie obecnego lidera wśród systemów operacyjnych, jakim niewątpliwie jest dziś Windows 7. Nowy system Microsoftu zbiera bardzo pozytywne opinie, głównie w obszarze wydajności i prostoty obsługi. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo w końcu przez ostatnie pół roku Microsoft wdrażał w nim i dostosowywał ten system pod dyktando samych użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • cd 12:51 04.08.2015

  "Nowy system Microsoftu zbiera bardzo pozytywne opinie, głównie w obszarze wydajności i prostoty obsługi" - to żart, prawda?

 • re 14:51 04.08.2015

  nie, to nie żart, system startuje dwa razy szybciej od windows 8.1

 • krzysztof 09:32 06.08.2015

  Ciekawe, bo na moim komputerze z procesorem i-7 oraz 12 gb ramu system ten startuje dokładnie tak samo jak na Win 8.1, a nawet trochę wolniej. Mało tego niektóre z waznych dla mnie programów chodzą gorzej. Nie podoba mi sie tez jego wygląd oraz niewielka możliwość spersonalizowania samego systemu. Z menu start praktycznie nic nie mozna zrobić. A juz update to jakas porazka, zeby nie mozna było wybrac samemu aktualizacji? popróbuje jeszcze trochę, ale chyba wróce do poprzedniego systemu.

 • ms 13:01 13.08.2015

  startuje tak samo szybko - idioci sieja glupoty

Skomentuj

Autor