Nazwa Spring Creators Update potwierdzona

Nazwa Spring Creators Update potwierdzona

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:22
08.03.2018
5 komentarzy
1041 wyświetlenie

Nowa aktualizacja zbliża się wielkimi krokami, a my nie dostaliśmy jeszcze potwierdzenia, jak będzie brzmieć jej oficjalna nazwa. Redstone 4 nie otrzymał jeszcze imienia, jednak dotychczasowe przecieki wskazywały na to, że kolejny raz Microsoft zainspiruje się datą wydania aktualizacji. Tak więc wiosenna aktualizacja nazywać się będzie nie inaczej jak, Spring Creators Update.

Spring Creators Update

Wcześniejszy przeciek pojawił się w opisie wydarzenia Bug Bash - nazwa przewinęła się w Centrum Opinii, lecz została szybko usunięta. Mimo że Redstone 4 nie jest w zasadzie skierowany tak bardzo w kierunku twórców, jak poprzednie aktualizacje, to Microsoft najwyraźniej postanowił zachować człon Creators w nazwie. W gruncie rzeczy, biorąc pod uwagę zawartość tej aktualizacji, bardziej zasadną nazwą byłoby Productivity Update. Funkcje, takie jak Windows Timeline, mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć naszą pracę.

O ile poprzedni przeciek nie został w żaden sposób zdementowany ani potwierdzony przez Microsoft, to nazwa przyjęła się i w wielu miejscach zaczęto ją stosować na określenie Redstone 4. Nowe informacje, do których dotarł znany informator WalkingCat, wskazują jasno, że wybór nazwy nowej aktualizacji jest już raczej przesądzony. Tym razem nazwa wypłynęła w najnowszej kompilacji Redstone 5, gdzie odkryto ją w narzędziu PowerShell. Wiosennej aktualizacji można spodziewać się już w okolicach kwietnia. Tymczasem w programie Insider można już testować nowe funkcje, które wprowadzi Redstone 5.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2018/3/8/17095524/microsoft-windows-10-spring-creators-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Jerzy 14:14 09.03.2018

  "Restone 5"- czyli odpoczynek? Od aktualizacji? To tak na wesoło...

 • Wojciech Błachno 14:22 09.03.2018

  Dziękujemy za czujność! :) Microsoft na pewno nie odpoczywa i pilnuje aby wszystko było dopięte na ostatni guzik - w końcu premiera SCU już za moment.

 • Jerzy 14:36 09.03.2018

  To tylko świadczy, że serwis jest czytany bardzo uważnie... Czytałem jak był Jama Mastaha i czytam nadal. Co do nazwy "Redstone" to chyba nie jest najszczęśliwsza nazwa na polski rynek, to chyba potoczna nazwa rubina, a jakie były telewizory marki Rubin niektórzy jeszcze chyba pamiętają. Co do aktualizacji w programie "insider" w którym uczestniczę to wydaje mi się że są zbyt często,jeszcze nie zagłębiłem się w bieżącej a już leci następna...

 • Mateusz Miciński 15:15 09.03.2018

  @Jerzy, miło że pamiętasz czasy Jama Mastaha. Pamiętasz także Windows Live Blog? :) Kiedy to było...

 • Jerzy 17:34 09.03.2018

  To było łączenie przez 202 122... W mojej małej firmie faktury wystawiałem z Amigi 500 a drukowałem na drukarce Star LC20. Kocham komputery ale właśnie umarł mi Win 10 Insider, muszę zaczynać od początku,żadne opcje naprawy nie zadziałały, zresztą wiersz poleceń to podstawa, to prawie jak DOS.

Skomentuj

Autor