Naładujemy już urządzenia Surface kablem USB-C

Naładujemy już urządzenia Surface kablem USB-C

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:15
20.02.2019
588 wyświetleń

Urządzenia Surface ładujemy normalnie zasilaczem Microsoftu, którą podpinamy pod gniazdo Surface Connect z jednej strony, a z drugiej do gniazdka sieciowego. Istnieje też wprawdzie sprzedawana przez Microsoft ładowarka samochodowa (Griffin Surface Link), ale jest to sprzęt zewnętrznego producenta. Co jednak, gdy nie mamy akurat ani zasilacza Microsoftu, ani samochodu? Z pomocą może przyjść wypuszczony właśnie adapter USB-C... także od producenta z zewnątrz.

Produkt ten wypuścił J-Go Tech, amerykański startup zajmujący się właśnie ładowarkami. Jego kabel z jednej strony podepniemy do gniazda Surface Connect, a z drugiej - do power banka albo ładowarki w standardzie USB-C. 72-calowy kabel (~1,83 m) działa z większością urządzeń zasilających USB-C, wliczając w to przenośne power banki. Nie wspiera on jednak transferu danych czy wideo. To po prostu kabel zasilający i kropka. Z jednej strony to wygodne rozwiązanie, ale niestety trzeba mieć na uwadze natężenie i napięcie prądu, które powinny być dopasowane do konkretnego modelu Surface.

J-Go Tech - Surface USB-C

I tak dla Surface Go potrzebny będzie prąd 30 W (15V/2A) lub 45 W (15V/3A), a dla Surface Pro, Laptop i Book minimum to 45 W (15V/3A). Z wymaganiami ładowania można szczegółowo zapoznać się tutaj. Jasne jest przy tym, że zwykła ładowarka do smartfona nie wystarczy. Poza tym Surface Go ma już wbudowany port USB-C.

Microsoft Surface Connect to USB C Charging Cable | 15V sprzedawany jest na stronie J-Go Tech. Cena wynosi 24.99 USD i przy ewentualnym zamówieniu do Europy należy doliczyć do tego koszt wysyłki.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/j-go-tech-surface-connect-usb-type-c-charging

Polecamy również w kategorii Surface