Najnowszy patent Microsoftu skupia się na wykorzystaniu zaawansowanej kamery

Najnowszy patent Microsoftu skupia się na wykorzystaniu zaawansowanej kamery

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:06
22.08.2017
0 komentarzy
1348 wyświetleń

Inżynierowie i projektanci Microsoftu ostatnimi czasy zdecydowanie nie próżnują. Gigant z Redmond właśnie wzbogacił się o nowy patent – opisuje on kamerę przeznaczoną do użytku w konstrukcjach typu smartfon/tablet, dzięki której możliwe będzie precyzyjne sterowanie gestami oraz śledzenie obiektów. Być może rozwiązanie tego typu zastosowane zostanie w wyczekiwanym przez wielu Surface Phone.

Jeden z rysunków zawartych we wniosku patentowym

Tym co wyróżnia opracowane rozwiązanie, jest tak naprawdę jego wszechstronność. Według opisu patentu, kamera tego typu ma być w stanie nie tyko odczytywać gesty wykonywane w powietrzy oraz obsługiwać przy ich pomocy całe urządzenie. Przy jej pomocy możliwe ma stać się także pisanie przy pomocy stylusa czy nawet palca po płaskiej powierzchni znajdującej się przed urządzeniem. Zakładając, że nie pojawią się żadne problemy w procesie produkcyjnym, sprzęt korzystający z technologii opisanej w patencie powinien zaoferować całkowicie nowy sposób obsługi, stanowiąc rewolucje nie mniejszą, niż pojawienie się ekranów dotykowych. Fakt zawarcia w opisie szczegółowego opisu okrągłego menu sugerować może, że prace są już na dosyć zaawansowanym poziomie.

Na chwilę obecną ciężko stwierdzić z całą pewnością jakie urządzenie będzie jako pierwsze wykorzystywało nową technologię. Całkiem możliwe, że będzie to komputer przenośny działający w oparciu o procesor ARM bądź też na wpół mityczny Surface Phone. Pod znakiem zapytania stoi również zużycie energii podczas korzystania z tego typu kamery – pewnym jest, że w znacznym stopniu wpłynie ona na obciążenie procesora (przynajmniej podczas trybu aktywnego działania). Kiedy ujrzymy działanie opisanej technologii w praktyce, wie prawdopodobnie jedynie zarząd Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.patentlymobile.com/2017/08/microsoft-invents-3d-camera-system-for-surface-devices-that-will-capture-hand-gestures-drawings-text.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor