Najnowszy mariaż usług platformy Azure, czyli dane przetwarzane jeszcze szybciej

Najnowszy mariaż usług platformy Azure, czyli dane przetwarzane jeszcze szybciej

Amadeusz Labuda
11:44
13.09.2017
0 komentarzy
1024 wyświetlenia

Jednym z najbardziej dochodowych oraz najbardziej zaawansowanych rozwiązań Microsoftu jest zdecydowanie platforma Azure. Otwiera ona przed swoimi użytkownikami możliwości niespotykane nigdzie indziej, znacząco ułatwiając pracę między innymi z przetwarzaniem danych. Jej poszczególne składniki i usługi, takie jak Azure Stream Analytics czy SQL Data Warehouse są niezwykle użyteczne, jednak jeszcze więcej można osiągnąć poprzez połączenie kilku z nich w jedno. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę, postanowił więc połączyć Azure Data Lake Store (ADLS), SQL Server Data Tool (SSDT) oraz Azure Analysis Services (AAS).

Schemat ilustrujący połączenie usług w Azure

Główną zaletą takiego rozwiązania jest wydajność przez nie oferowana – na stronie giganta przeczytać możemy, że eksport około 2,8 miliarda wierszy TPC-DS (około 500 GB) do pliku CSV trwa mniej niż 7 minut, zaś import zestawu danych źródłowych rzędu 1 TB do ASS przy użyciu Azure Data Lake zajmuje mniej niż 6 godzin. Są to bardzo dobre wyniki, zaś jak wiadomo, oszczędność czasu to również oszczędność pieniądza.

Jak widać, rozwój Azure dalej trwa, co zdecydowanie jest dobrą wiadomością dla jego użytkowników, zwłaszcza biznesowych. Mimo że zapewne znajdą się osoby dla których opisany mariaż nie znaczy wiele, nie można zapominać że obecny cyfrowy świat opiera się właśnie na przetwarzaniu ogromnych ilości danych. Usprawnienie tego procesu powinno wobec tego w zasadzie cieszyć nie tylko klientów Microsoftu, lecz również każdego użytkownika Sieci – w końcu to na danych przetwarzanych przez Azure bazuje ogromna liczba stron internetowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/azure-data-lake-store-support-comes-to-azure-analysis-services?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-mai

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor