Najnowsza wersja UWP Community Toolkit już dostępna

Najnowsza wersja UWP Community Toolkit już dostępna

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:27
05.04.2017
0 komentarzy
1054 wyświetlenia

Microsoft udostępnił właśnie najnowszą wersję UWP Community Toolkit, opatrzoną numerem 1.4. Skupiona jest ona na poprawieniu elementów już istniejących, oraz zwiększeniu ich możliwości.

W wersji 1.4 wszystkie kontrolki mogą być obsługiwane zarówno przez klawiaturę, mysz jak i urządzenia dotykowe. Ponadto, kontrolki udostępniają teraz wystarczającą ilość informacji, by zostać wykorzystane przez czytniki ekranowe (narrator). Dodana została całkowicie nowa kontrolka, Carousel, prezentująca obiekty w formie listy, gdzie ten aktualnie wybrany zawsze pozostaje w środku. Ulepszeniu uległo także kilka innych funkcji, takich jak chociażby zachowanie się saturacji w przypadku elementów XAML czy wsparcie strumieniowania Twittera. W najnowszej wersji pojawiło się również pole wyszukiwania próbek (sampli), oraz narzędzie NetworkHelper (umożliwiające między innymi monitorowanie zmian w połączeniu sieciowym) i ViewExtensions (umożliwiające z kolei deklaratywny wybór ustawień AppView, StatusBar oraz TitleBar w XAML).

UWP Community Tooklit 1.4

Kolejna aktualizacja UWP Community Toolkit to z pewnością dobra wiadomość, oznacza bowiem iż samo narzędzie stanie się bardziej przystępne dla deweloperów, zaś to powinno przełożyć się na większą różnorodność aplikacji UWP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-release-of-uwp-community-toolkit-1-4/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor