Najnowsza aktualizacja aplikacji Aparat zwiastunem nowego urządzenia mobilnego

Najnowsza aktualizacja aplikacji Aparat zwiastunem nowego urządzenia mobilnego

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:32
08.03.2018
1 komentarz
1182 wyświetlenia

Ostatnimi czasy w aktualizacjach Windows 10 zaobserwować można pewną prawidłowość, mianowicie Microsoft coraz większy nacisk kładzie w nich na aplikacje powiązane ze zdjęciami. Całkiem możliwe, że łączy się to z mitycznym Surface Phone, bowiem urządzenie te cechować się ma ponadprzeciętnym aparatem przy jednoczesnym wykorzystaniu pełnego systemu Windows 10. Wnioski nasuwają się wręcz same – gigant prawdopodobnie chce doszlifować swój system pod kątem nowego produktu jeszcze przed jego premierą. Oczywiście to tylko spekulacje, jednak nie są one pozbawione solidnych podstaw. Ostatnia aktualizacja aplikacji Aparat zdaje się dodatkowo potwierdzać przypuszczenia tego typu.

Fotografowanie bywa świetną zabawą

Nowości w aplikacji Zdjęcia, które wprowadziła ostatnia aktualizacja, wydawać się mogą początkowo błahe. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy sprawie przyjrzymy się z perspektywy urządzenia mobilnego. Nowa wersja aplikacji Aparat wprowadza między innymi opcję ręcznego ustawienia ostrości, co odbywa się za pomocą wygodnego suwaka w kształcie promienia, znajdującego się akurat pod kciukiem (w przypadku uruchomienia aplikacji na urządzeniu w kształcie smartfonu, w pozycji horyzontalnej). Rozwiązanie to wydaje się perfekcyjne w przypadku wysuwanych aparatów, zaś kamery komputerowe po prostu ostrość dopasowują zwykle same. Poprawiony został ponadto drugi z suwaków, odpowiedzialny za dopasowanie jasności, zaś aplikacja pamiętać teraz będzie wszystkie poprzednio wybrane opcje. To również jest istotny trop, w końcu również jasność i balans bieli dopasowane są zwykle automatycznie, przy czym o ile zrozumieć można by wprowadzenie tego typu usprawnień w przypadku częstego wykonywania fotografii, o tyle w przypadku kamery komputerowej mija się to raczej z celem – w końcu podczas rozmów na Skype detale nie grają aż tak istotnej roli.

Pomijając wymienione wyżej zmiany, aplikacja Aparat korzysta teraz również z nowych efektów graficznych; dodane zostały również nowe rozdzielczości przechwytywania obrazu (wraz z dopasowanym ustawieniem klatek). Jeśli zajdzie taka potrzeba, to skorzystać możemy teraz również z kilku kamer jednocześnie. Jedyną w zasadzie negatywną zmianą jest to, że aplikacja nie będzie wspierała już urządzeń działających pod kontrolą Windows 10 Mobile.

Opisana aktualizacja dostępna jest już oczywiście na stabilnej wersji Windows 10, wobec czego pobrać ją może każdy zainteresowany. Jak zostało to już nadmienione, wprowadzone zmiany świadczą o intensywnej pracy Microsoftu nad nowym urządzeniem mobilnym, które wyposażone zostanie w wysokiej jakości aparat. Co prawda nie ma 100% pewności, że chodzi tu o Surface Phone, jednak wszystko na to wskazuje. Wedle informacji krążących w Sieci sprzęt ten ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, wobec czego logicznym wydaje się jego prezentacja niedługo po wprowadzeniu Spring Creators Update. Jak jednak będzie w praktyce, dowiemy się dopiero z czasem. .


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/03/08/windows-10s-camera-app-updated-fluent-design/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • KotecekPL 23:53 10.03.2018

    Czyżby Lumia 950 miała mieć godnego następcę ? Jeśli Furface Phone się pojawi to ja będę pierwszym klientem

Skomentuj

Autor