Najnowsza aktualizacja Xbox One Insider Preview dodaje nowy motyw graficzny

Najnowsza aktualizacja Xbox One Insider Preview dodaje nowy motyw graficzny

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:39
06.09.2017
0 komentarzy
1388 wyświetleń

Prace nad najnowszą wielką aktualizacją dla konsol Xbox One nabierają coraz to szybszego tempa. Dowodzi tego chociażby fakt, że w ciągu niecałego tygodnia do Insiderów kręgu Alpha trafiła już druga aktualizacja. Co więcej, nie były to jedynie poprawki – w każdej z nich znaleźć można nieco nowości. Najświeższa kompilacja sygnowana jest numerem 16281.1000 (rs_release_xbox_dev_1710.170831-1900), zaś najważniejszą zmianą którą wprowadza, jest możliwość wybrania jasnego motywu graficznego (stojącego de facto w opozycji do wykorzystywanego obecnie - ciemnego). Co prawda wszystkie zmiany zaczną obowiązywać dopiero za kilka godzin, jednakże niezbędne pliki pobrać można już teraz.

Xbox One Insider Preview 16281

Lista zmian:

  • Motywy - interfejs wzbogacił się o nowy, jasny motyw graficzny. Aby rozpocząć korzystanie z niego, należy oczywiście udać się do odpowiedniej zakładki ustawień. Na chwilę obecną jest on jeszcze zablokowany, dostępny będzie jeszcze dziś, od godziny 9 rano czasu pacyficznego.
  • Ulepszenia powiadomień - zaproszenia do gier zostały przeniesione z Centrum akcji do zakładki Multiplayer w Przewodniku, zaś Ostatnie osiągnięcia wyświetlone zostaną w zakładce Osiągnięcia. Dzięki temu obsługa konsoli stanie się bardziej intuicyjna, zaś do odpowiednich powiadomień można będzie dotrzeć szybciej.

Lista poprawek:

  • Filmy i TV - występujący wcześniej problem z pojawiającym się czarnym ekranem został naprawiony. Zdarzał się on zwłaszcza podczas przewijania wideo do przodu.

Lista znanych błędów:

  • Jasny motyw - w niektórych elementach interfejsu pojawił się problem z kontrastem wizualnym, w efekcie którego część informacji może być nieczytelna. Niedługo powinno zostać to naprawione.
  • Logowanie - podczas logowania się w trakcie używania języka arabskiego i hebrajskiego przy użyciu ustawień bezpieczeństwa Zablokuj, ekran logowania stanie się zniekształcony. Aby tego uniknąć należy zmienić sposób zabezpieczenia.
  • Netflix - podczas używania języka hebrajskiego Netflix nie uruchomi się.
  • Beta Minecraft Better Together - gry inne niż wersja beta Minecraft mogą się nie włączać po jego uruchomieniu. Aby uniknąć problemów należy po uruchomieniu konsoli uruchomić najpierw inny tytuł.
  • Odtwarzacz Bue-Ray - zawartość 3D Blue-Ray odtwarzana będzie w 2D.
  • Centrum gier - Centrum gier nie śledzi dokładnie wyników Gamescore oraz postępu osiągnięć w przypadku niektórych tytułów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-one-insider-preview-build-16281-adds-a-light-theme?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-main+%28Ne

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor