Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - odc. 1

  Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - odc. 1

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  31.12.2013
  19587 wyświetleń

  Windows Phone 8 nie jest może aż tak popularny, jak jego desktopowa wersja, ma jednak swoich wielbicieli. Specjalnie dla wszystkich posiadaczy smartfonów z mobilnymi „okienkami" postanowiliśmy otworzyć cykl promujący najlepsze i najważniejsze naszym zdaniem aplikacje z Windows Phone Store. Oczywiście jest to subiektywny wybór redakcji, niemniej mamy nadzieję, że dzięki naszym zestawieniom uda się Wam odnaleźć wśród gąszczu produkcji te, które okażą się niezbędne w codziennym korzystaniu ze smartfonów.

  Nasze propozycje na koniec roku:

  Spotify

  Jeden z największych serwisów umożliwiających odsłuchiwanie muzyki online bardzo długo nie mógł doczekać się własnej aplikacji. Gdy już powstała – miesiącami trwały testy beta. Od pewnego czasu dostępna jest oficjalna wersja numer 2. Dla posiadaczy konta w tym serwisie aplikacja obowiązkowa.

  Cena: darmowa (niektóre funkcje wymagają wykupienia abonamentu premium)

  Wydawca: Spotify AB

  Rozmiar: 2 MB

  Link: Windows Phone Store

  TuneIn Radio

  Pozostajemy dalej w klimatach muzycznych. Tym razem jednak zdamy się na to, co zostanie nam zaserwowane przez prowadzących stacje radiowe z całego świata. Baza stacji obejmuje ponad 100.000 kanałów. Uporządkowane są według kategorii, takich jak język, tematyka, czy styl muzyki. W zależności od rodzaju posiadanego łącza internetowego możesz wybrać jakość dźwięku nadawanych audycji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: TuneIn

  Rozmiar: 5 MB

  Link: Windows Phone Store

  627.AM

  Nie każdego stać na osobistą sekretarkę. Posiadając smartfona z Windows Phone możemy pozwolić sobie chociaż na namiastkę takiego luksusu. Program zawiera budzik, codzienną prognozę pogody oraz możliwość tworzenia notatek. Dzięki tym funkcjom nie musimy już szukać własnego organizera – wszystko znajdziemy w jednej, prostej aplikacji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Xin Liu

  Rozmiar: 5 MB

  Link: Windows Phone Store

  Weather Flow

  Jest to jeden z najlepszych zewnętrznych programów pogodowych. Program jest dostępny w wersji testowej, która pozwala na korzystanie z niego przez 3 dni. Aplikacja sama wykrywa lokalizację, w której przebywamy i wyświetla dedykowaną dla danej okolicy prognozę pogody. Interfejs jest prosty i intuicyjny a jego motywem przewodnim są kafelki, znane z samego Windowsa. Prognoza może być także wyświetlana na ekranie blokady. Aby to zrobić, w ustawieniach systemowych należy wybrać aplikację Weather Flow jako wyświetlaną na ekranie blokady.

  Cena: 6,99 zł

  Wydawca: Gergely Orosz

  Rozmiar: 11 MB

  Link: Windows Phone Store

  Nextgen Reader

  To bezsprzecznie światowa czołówka w kategorii klientów RSS. Synchronizacja danych przebiega wzorowo. W bazie programu znajduje się wiele posegregowanych w grupy kanałów, jednak naturalnie możemy sami decydować o tym, jakie treści chcemy pobierać. Dodatkowe ustawienia bufora obrazów, czy pobierania wyłącznie przy połączeniu przez Wi-Fi są dużą zaletą programu.

  Cena: 6,99 zł

  Wydawca: Next Matters

  Rozmiar: 13 MB

  Link: Windows Phone Store

  Metrotube

  Wskutek sporu Microsoftu z Google na rynku powstał ogromny problem z odtwarzaniem filmów z serwisu YouTube. Ponieważ nie ma co liczyć na oficjalną aplikację, twórcy oprogramowania wzięli sprawy w swoje ręce. Aplikacja oferuje znakomitą funkcjonalność, która w niczym nie ustępuje wersji przeglądarkowej serwisu. Dla osób przesiadujących godzinami na YouTube pozycja obowiązkowa.

  Cena: darmowa (autor prosi o dobrowolną dotację w wysokości 3,49 zł)

  Wydawca: Lazyworm Applications Ltd.

  Rozmiar: 1 MB

  Link: Windows Phone Store

  Facebook

  Tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych przez długi czas nie mógł doczekać się oficjalnego klienta na Windows Phone. Po długich testach beta przyszła w końcu pora na stabilną wersję programu. Aplikacja jest aktywnie rozwijana i uzyskała już dobrą funkcjonalność.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 9 MB

  Link: Windows Phone Store

  CamScanner

  Ta ciekawa aplikacja pozwoli zamienić naszego smartfona w podręczny skaner. Program po zrobieniu zdjęcia poprawia jasność i kontrast zdjęcia tak, aby tekst był jak najbardziej zbliżony oryginałowi. Dodatkowo możemy wyciąć jedynie interesujący nas fragment bez konieczności zapisywania całości obrazu. Po obróbce plik trafia jako PDF do pamięci naszego urządzenia, możemy też udostępniać go poprzez wiele usług, m.in. dropboxa, SkyDrive, czy Gmaila.

  Cena: darmowa

  Wydawca: IntSig International Holding Limited

  Rozmiar: 8 MB

  Link: Windows Phone Store


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Poznaj Windows Phone