Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - odc. 1

Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - odc. 1

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
31.12.2013
2 komentarze
18915 wyświetleń

Windows Phone 8 nie jest może aż tak popularny, jak jego desktopowa wersja, ma jednak swoich wielbicieli. Specjalnie dla wszystkich posiadaczy smartfonów z mobilnymi „okienkami" postanowiliśmy otworzyć cykl promujący najlepsze i najważniejsze naszym zdaniem aplikacje z Windows Phone Store. Oczywiście jest to subiektywny wybór redakcji, niemniej mamy nadzieję, że dzięki naszym zestawieniom uda się Wam odnaleźć wśród gąszczu produkcji te, które okażą się niezbędne w codziennym korzystaniu ze smartfonów.

Nasze propozycje na koniec roku:

Spotify

Jeden z największych serwisów umożliwiających odsłuchiwanie muzyki online bardzo długo nie mógł doczekać się własnej aplikacji. Gdy już powstała – miesiącami trwały testy beta. Od pewnego czasu dostępna jest oficjalna wersja numer 2. Dla posiadaczy konta w tym serwisie aplikacja obowiązkowa.

Cena: darmowa (niektóre funkcje wymagają wykupienia abonamentu premium)

Wydawca: Spotify AB

Rozmiar: 2 MB

Link: Windows Phone Store

TuneIn Radio

Pozostajemy dalej w klimatach muzycznych. Tym razem jednak zdamy się na to, co zostanie nam zaserwowane przez prowadzących stacje radiowe z całego świata. Baza stacji obejmuje ponad 100.000 kanałów. Uporządkowane są według kategorii, takich jak język, tematyka, czy styl muzyki. W zależności od rodzaju posiadanego łącza internetowego możesz wybrać jakość dźwięku nadawanych audycji.

Cena: darmowa

Wydawca: TuneIn

Rozmiar: 5 MB

Link: Windows Phone Store

627.AM

Nie każdego stać na osobistą sekretarkę. Posiadając smartfona z Windows Phone możemy pozwolić sobie chociaż na namiastkę takiego luksusu. Program zawiera budzik, codzienną prognozę pogody oraz możliwość tworzenia notatek. Dzięki tym funkcjom nie musimy już szukać własnego organizera – wszystko znajdziemy w jednej, prostej aplikacji.

Cena: darmowa

Wydawca: Xin Liu

Rozmiar: 5 MB

Link: Windows Phone Store

Weather Flow

Jest to jeden z najlepszych zewnętrznych programów pogodowych. Program jest dostępny w wersji testowej, która pozwala na korzystanie z niego przez 3 dni. Aplikacja sama wykrywa lokalizację, w której przebywamy i wyświetla dedykowaną dla danej okolicy prognozę pogody. Interfejs jest prosty i intuicyjny a jego motywem przewodnim są kafelki, znane z samego Windowsa. Prognoza może być także wyświetlana na ekranie blokady. Aby to zrobić, w ustawieniach systemowych należy wybrać aplikację Weather Flow jako wyświetlaną na ekranie blokady.

Cena: 6,99 zł

Wydawca: Gergely Orosz

Rozmiar: 11 MB

Link: Windows Phone Store

Nextgen Reader

To bezsprzecznie światowa czołówka w kategorii klientów RSS. Synchronizacja danych przebiega wzorowo. W bazie programu znajduje się wiele posegregowanych w grupy kanałów, jednak naturalnie możemy sami decydować o tym, jakie treści chcemy pobierać. Dodatkowe ustawienia bufora obrazów, czy pobierania wyłącznie przy połączeniu przez Wi-Fi są dużą zaletą programu.

Cena: 6,99 zł

Wydawca: Next Matters

Rozmiar: 13 MB

Link: Windows Phone Store

Metrotube

Wskutek sporu Microsoftu z Google na rynku powstał ogromny problem z odtwarzaniem filmów z serwisu YouTube. Ponieważ nie ma co liczyć na oficjalną aplikację, twórcy oprogramowania wzięli sprawy w swoje ręce. Aplikacja oferuje znakomitą funkcjonalność, która w niczym nie ustępuje wersji przeglądarkowej serwisu. Dla osób przesiadujących godzinami na YouTube pozycja obowiązkowa.

Cena: darmowa (autor prosi o dobrowolną dotację w wysokości 3,49 zł)

Wydawca: Lazyworm Applications Ltd.

Rozmiar: 1 MB

Link: Windows Phone Store

Facebook

Tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych przez długi czas nie mógł doczekać się oficjalnego klienta na Windows Phone. Po długich testach beta przyszła w końcu pora na stabilną wersję programu. Aplikacja jest aktywnie rozwijana i uzyskała już dobrą funkcjonalność.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 9 MB

Link: Windows Phone Store

CamScanner

Ta ciekawa aplikacja pozwoli zamienić naszego smartfona w podręczny skaner. Program po zrobieniu zdjęcia poprawia jasność i kontrast zdjęcia tak, aby tekst był jak najbardziej zbliżony oryginałowi. Dodatkowo możemy wyciąć jedynie interesujący nas fragment bez konieczności zapisywania całości obrazu. Po obróbce plik trafia jako PDF do pamięci naszego urządzenia, możemy też udostępniać go poprzez wiele usług, m.in. dropboxa, SkyDrive, czy Gmaila.

Cena: darmowa

Wydawca: IntSig International Holding Limited

Rozmiar: 8 MB

Link: Windows Phone Store


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Poznaj Windows Phone

Komentarze

  • wilczekpl. 23:24 02.01.2014

    Nie jestem przekonany czy inicjacja takiego cyklu jest trafionym pomysłem. Podobne są już w Polsce prowadzone... Zaś mało kto podejmuje próbę wyłuskania perełek ze Sklepu dla Windows. Nonen omen serwisowi traktującego o produktach Microsoft"u przydałyby się dedykowane aplikacje... W tej chwili wyglądacie nieco jak przysłowiowy szewc, droga Redakcjo :) .

  • Adam Myszkowski 20:03 03.01.2014

    Ależ równocześnie pracujemy także nad takim samym cyklem dla PC-towego Windowsa :) Dla każdego coś dobrego :)

Skomentuj

Autor