Nagrania 360 stopni już wkrótce na Xbox One

Nagrania 360 stopni już wkrótce na Xbox One

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:43
17.01.2017
0 komentarzy
1246 wyświetleń

Filmy i nagrania, w których możemy zmienić nasz punkt widzenia, po prostu klikając odpowiedni klawisz, pojawiły się stosunkowo niedawno. Prezentują się one całkiem ciekawie zważywszy na większy stopień immersji, który jest niemożliwy do uzyskania zwykłymi metodami.

Trójwymiarowa projekcja mapy

Wszystko wskazuje na fakt, iż niebawem będziemy mogli zachwycać się wspaniałymi nagraniami z koncertów czy interaktywnymi horrorami również na konsoli Xbox One. Wszystko za sprawą tweeta jednego z pracowników Microsoft. Wskazuje on na możliwość dodania wsparcia dla konsoli Xbox One w aplikacji Video 360, która jest dostępna w Sklepie Windows. Możemy pobrać ją zarówno na komputer, jak i na urządzenia mobilne. Wspomniana aplikacja obsługuje zarówno klasyczne monitory i telewizory, jak i gogle wirtualnej rzeczywistości (również te wykonane z kartonu).

Oglądanie wideo w 360° będzie niebawem o wiele wygodniejsze, w końcu Xbox One w przeciwieństwie do komputera niemal zawsze podpięty jest do telewizora i operować nim możemy wygodnie z sofy. Dodatkowo sterowanie za pomocą analogów wydaje się być o wiele bardziej intuicyjne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/gamers-will-soon-be-able-to-play-360-degrees-videos-on-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor