Nadchodzi nowy build testowy Windows 10 Mobile

Nadchodzi nowy build testowy Windows 10 Mobile

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:05
12.08.2015
0 komentarzy
2019 wyświetleń

Ostatnia kompilacja poglądowa mobilnego systemu Windows 10 trafiła w ręce testerów ponad miesiąc temu. Z tego powodu użytkownicy z niecierpliwością wyczekują już nowego buildu Windows 10 Mobile, chcąc upewnić się, czy aby na pewno prace nad spodziewanym pod koniec roku systemem idą w dobrym kierunku. Jeśli Wy również nie możecie doczekać się poprawionego wydania Okienek na smartfony, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Jak zapowiedział kilkanaście godzin temu Gabriel Aul, nowa kompilacja testowa Windows 10 Mobile Insider Preview zostanie wkrótce udostępniona w ramach jednego z kręgów aktualizacji.

Gabe Aul, piastujący od niedawna stanowisko wiceprezydenta działu inżynieryjnego grupy systemów i urządzeń Windows, wspominał niedawno o chęci udostępnienia nowej kompilacji Windows 10 Mobile o numerze większym niż reprezentująca końcową wersję systemu Windows 10 kompilacja 10240. Dziś już wiemy, że nowy build będzie kompilacją z przedziału od 1500 do 1599, przy czym nie wiadomo dokładnie, które z dostępnych wydań wewnętrznych firma zdecyduje się opublikować.

Najbardziej prawdopodobną wersją poglądową tego systemu wydaje się być jednak kompilacja 10512, której zrzuty ekranu wyciekły dziś na chińskiej witrynie Baidu. Na próżno szukać w niej jakichś większych zmian, gdyż Microsoft już wcześniej informował, że zakończył implementowanie w systemie nowych funkcji i od teraz skupi się tylko i wyłącznie na poprawie już istniejących rozwiązań.

Jako że widoczna na zamieszczonych tu zdjęciach kompilacja systemu pochodzi z gałęzi Threshold 2, spekuluje się, że zostanie ona wydana w tym samym czasie, co przeznaczona na desktopy wersja Windows 10 Update 1. Wówczas oba systemy trafiłyby na urządzenia pierwszych klientów około września, synchronizując ze sobą platformę PC z platformą mobilną.

Warto także dodać, że nowa kompilacja nie będzie obsługiwać żadnych dodatkowych urządzeń, więc jeśli korzystacie ze smartfonu, który nie jest obecnie obsługiwany przez testowy Windows 10 Mobile, nadal nie będziecie mogli go zainstalować.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor