Nadchodzi Surface Pro 6! Czy czekają nas duże zmiany?

Nadchodzi Surface Pro 6! Czy czekają nas duże zmiany?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:11
13.06.2018
0 komentarzy
828 wyświetleń

Od kilku ostatnich miesięcy stale rośnie napięcie wokół Surface Phone. Będzie to najwyraźniej spora rewolucja i bardzo możliwe, że wielki powrót Microsoftu na mobilne salony. Jednak przecież linia Surface liczy dużo więcej członków. Jej klejnotem koronnym jest oczywiście Surface Pro, który jest 5 modelem z serii. Nowe informacje, do których dotarł Brad Sams z portalu thurott.com, wskazują na kierunek, w którym Microsoft chce popchnąć swoją linię urządzeń. Tyczy się to oczywiście również Surface Pro.

Surface Pro 6 Carmel

Surface Pro 6, który rozwijany jest pod kodową nazwą Carmel, raczej na pewno zachowa konstrukcję charakterystyczną dla całej linii. W kwestii wyglądu zatem nie spodziewałbym się większych zmian. Na pewno znacznemu polepszeniu ulegną podzespoły komputera, choć na chwilę obecną nie wiadomo na ten temat dosłownie nic. Spodziewać się można wykorzystania portów USB-C, choć raczej na pewno Microsoft nadal pozostawi USB-A, który jest jednym z charakterystycznych elementów Surface Pro. Razem z Pro 6 otrzymamy też na pewno nową wersję Surface Pen (na przykład taki ładowany energią słoneczną) i zupełnie nowe klawiatury Type-Cover. Paradoksalnie, na temat Surface Phone wiemy dużo więcej, a przynajmniej mamy sporo materiałów do snucia przypuszczeń.

Kiedy Surface Pro 6 trafi do na półki sklepowe? Sams sugeruje, że raczej nie prędko, ponieważ Microsoft dopiero co wprowadził do oferty odświeżoną wersję Surface Pro z modemem LTE. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że Surface Phone pojawi się wcześniej niż Pro 6, a już na pewno później niż tani Surface, który rozwijany jest pod nazwą kodową Libra. Microsoft pracuje więc obecnie nad 3 urządzeniami — Carmel, Libra i Andromeda. Rodzina Surface będzie w przyszłości wydajniejsza, tańsza i bardziej mobilna, a to jest prosty przepis na sukces.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.thurrott.com/mobile/microsoft-surface/161225/carmel-libra-andromeda-next-wave-surface-devices

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor