Nadchodzący Surface Pro 4 to przede wszystkim mocna grafika

Nadchodzący Surface Pro 4 to przede wszystkim mocna grafika

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
15:17
30.09.2015
0 komentarzy
1617 wyświetleń

Po tym jak Microsoft zmuszony był dokonać znacznej restrukturyzacji całego pionu smartfonów korporacji, firma postanowiła, że zamiast zaspokajać rynek coraz to bardziej wyszukanymi modelami marki Lumia skupi się jedynie na kilku reprezentatywnych modelach rocznie, które będą niejako stanowić wzór do naśladowania dla pozostałych producentów podobnych urządzeń. Jak mniej więcej miałoby to wyglądać możemy dziś podpatrzeć na przykładzie tabletów z serii Surface Pro.

Te przynoszące niegdyś (wraz z niezbyt udaną serią urządzeń ARM) setki milionów dolarów strat tablety są w swojej obecnej, trzeciej już generacji jednymi z najbardziej rozchwytywanych i chwalonych urządzeń typu 2-w-1 na rynku. Co więcej, tablety są na tyle udane, że pozostali konkurenci, w tym Google ze swoim Pixel C i Apple z tabletem iPad Pro, dosłownie kopiują w swoich produktach rozwiązania zaimplementowane w Surface Pro 3.

Popularność tego, jak to się dziś określa, lapletu wkrótce może wzrosnąć jeszcze bardziej, a to za sprawą kolejnej, czwartej już generacji urządzeń Surface Pro 4, których oficjalna premiera ma mieć miejsce na zaplanowanej na 6 października konferencji Microsoftu. I choć oficjalnych informacji na ich temat na razie nie uświadczymy, to już teraz możemy Wam wyjawić nieoficjalne szczegóły, które powoli zaczynają wydostawać się na światło dzienne za sprawą anonimowych, lecz dobrze poinformowanych osób z otoczenia korporacji.

Przede wszystkim nowa hybryda Surface Pro 4 ma być dostępna w dwóch wariantach. Pierwszy to model z 12-calowym ekranem o rozdzielczości QHD, której zastosowanie ponoć wymusiło na producencie ograniczenie rozmiaru ramki wokół wyświetlacza. Drugi to 14-calowiec, prawdopodobnie z jeszcze wyższą rozdzielczością. Budowa obu modeli ma być bardzo zbliżona do obecnych urządzeń Surface Pro 3, co zapewnić ma kompatybilność z większością, jeśli nie ze wszystkimi akcesoriami dla bieżącej generacji Surface. Spekuluje się także, że Microsoft wyda na rynek warianty 'czwórki' z 8 GB i 16 GB pamięci RAM, a należy się spodziewać, że wszystkie modele wyposażone będą w odpowiednie funkcje sprzętowe wymagane do obsługi nowych funkcji Windows 10, w tym przykładowo kamerę 3D dla uwierzytelniania wizualnego Windows Hello.

Zastosowanie w nadchodzących Surface nowej architektury Skylake Intela standardowo wydłużyć ma czas działania urządzenia na baterii przy jednoczesnym zwiększeniu jego ogólnej mocy obliczeniowej. Jak się jednak okazuje, największy wzrost osiągów tyczyć się ma zintegrowanego układu graficznego Intel 530 HD, który względem układu zastosowanego w Surface Pro 3 ma cechować się ponoć dwukrotnym wzrostem wydajności. Jeśli wzrost ten faktycznie będzie miał swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, po Surface czwartej generacji moga sięgać już nie tylko klienci biznesowi, ale też wybrani miłośnicy gier komputerowych.

Na ile przedstawione tu informacje faktyczne są prawdziwe okaże się już 6 października, kiedy to Microsoft zaprezentuje nam nowe urządzenia Windows 10, w tym wspomniane tablety Surface Pro 4, następcę opaski Microsoft Band, oraz to, co dla wielu chyba najważniejsze, a mianowicie dwa nadchodzące flagowe modele smartfonów marki Lumia - 950 Talkman i 950 XL Cityman.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor